De temperatuur op 30 juni 1918 lag tussen 8,2 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
17 juli » De Russische tsaar Nicolaas II en zijn gezin worden, na anderhalf jaar verbanning, op last van de nieuwe plaatselijke Sovjetleiders gefusilleerd in Jekaterinenburg.
7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
Trouwdag 28 oktober 1942
De temperatuur op 28 oktober 1942 lag tussen 6,8 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
21 maart » Element nummer 94 krijgt de naam plutonium.
10 juni » Een groot deel van de bevolking van Lidice wordt in een wraakactie op bevel van Hitler uitgemoord. Het Tsjechische dorp wordt platgebulldozerd.
9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
Dag van overlijden 28 maart 2014
De temperatuur op 28 maart 2014 lag tussen 5,0 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (88%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
10 februari » Het stoffelijk overschot van de Nederlandse minister van Staat Els Borst wordt gevonden bij haar woning in Bilthoven. Uit onderzoek blijkt dat zij door een misdrijf om het leven is gebracht op 8 februari.
28 februari » Na de pro-Europese antiregeringsprotesten in Oekraïne, bekend als Euromaidan, en de machtswisseling ontwikkelt zich een crisis op de Krim doordat Russische troepen strategische posities innemen op de Krim.
3 mei » Roda JC Kerkrade degradeert voor het eerst in zijn historie uit de Eredivisie (mannenvoetbal). Hoofdtrainer Jon Dahl Tomasson wordt een kleine maand daarna ontslagen.
10 mei » Het Zuid-Afrikaanse leger maakt een einde aan gewelddadige protesten in een wijk in Johannesburg.
13 mei » Bij een mijnramp in Soma (Turkije) vallen minstens 274 doden.
23 mei » Na acht seizoenen wordt in Nederland de laatste aflevering uitgezonden van het praatprogramma Pauw & Witteman.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I6107.php : benaderd 19 oktober 2026), "Hendrik de Pater (1918-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.