De temperatuur op 30 juni 1918 lag tussen 8,2 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 april » Succesvolle Duitse aanval in Vlaanderen.
24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
7 mei » Vrede van Boekarest tussen Roemenië en de Centrale mogendheden.
28 oktober » Tsjecho-Slowakije wordt onafhankelijk van Oostenrijk-Hongarije.
18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
Trouwdag 28 oktober 1942
De temperatuur op 28 oktober 1942 lag tussen 6,8 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
18 januari » Het koopvaardijschip Van Imhoff wordt door een Japans gevechtsvliegtuig tot zinken gebracht. De bewaking en bemanningsleden worden gered, maar meer dan 400 Duitse geïnterneerde burgers verdrinken.
22 januari » Sietze de Groot wint de achtste Elfstedentocht.
7 februari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Argentinië.
5 april » Japanse strijdkrachten voeren een bombardement op Colombo en de marinebasis daar uit, maar de geallieerde schepen hadden al op 30 maart de haven verlaten.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
7 december » Koningin Wilhelmina richt zich per BBC-radio tot alle delen van het koninkrijk en kondigt voor na de oorlog een rijksconferentie aan over een nieuwe staatkundige structuur voor het Koninkrijk der Nederlanden. Tevens kondigt zij de oprichting aan van de 7 december Brigade, later genoemd de Prinses Irene Brigade. Oprichting Eerste Divisie 7 December.
Dag van overlijden 28 maart 2014
De temperatuur op 28 maart 2014 lag tussen 5,0 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (88%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
1 januari » Het verbod om alcoholische dranken te verkopen of te schenken aan jongeren in Nederland (vastgelegd in de Drank- en Horecawet) is verhoogd van 16 tot 18 jaar.
13 april » De Nederlandse wielrenner Niki Terpstra wint Parijs-Roubaix.
22 mei » De Nederlandse darter Raymond van Barneveld wint de Premier League Darts 2014 door in de finale met 10-6 te winnen van zijn landgenoot Michael van Gerwen.
25 mei » Petro Porosjenko wint de Oekraïense presidentsverkiezingen.
19 augustus » Door de islamistische terreurbeweging IS wordt een video naar buiten gebracht waarop de onthoofding is te zien van de Amerikaanse persfotograaf James Foley als vergelding voor de bombardementen door het Amerikaanse leger op stellingen van IS in Noord-Irak. Op de video wordt ook Steven Sotloff getoond als mogelijk het nieuwe slachtoffer.
23 november » Lewis Hamilton wint op het Yas Marina Circuit het wereldkampioenschap Formule 1. Dit is tevens zijn tweede titel.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I6107.php : benaderd 18 oktober 2026), "Hendrik de Pater (1918-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.