Stamboom Andersen » Dirk Haaksman (1917-1945)

Persoonlijke gegevens Dirk Haaksman 


Gezin van Dirk Haaksman

Hij is getrouwd met Marrigje de Pater.

Zij zijn getrouwd op 12 augustus 1942 te Zuilen, hij was toen 24 jaar oud.

BS Huwelijk met Dirk Haaksman
Bruidegom
Dirk Haaksman
Geboorteplaats
IJsselstein
Leeftijd
24
Bruid
Marrigje de Pater
Geboorteplaats
Polsbroek
Leeftijd
25
Vader van de bruidegom
Gerrit Haaksman
Moeder van de bruidegom
Marrigje Middag
Vader van de bruid
Jacobus de Pater
Moeder van de bruid
Neeltje Bode
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
12-08-1942
Gebeurtenisplaats
Zuilen
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Het Utrechts Archief
Plaats instelling
Utrecht
Collectiegebied
Utrecht
Archief
463
Registratienummer
688-04
Aktenummer
128
Registratiedatum
12-08-1942
Akteplaats
Zuilen
Collectie
Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1903-1942
Boek
Zuilen 1942

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Haaksman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Haaksman

Dirk Haaksman
1917-1945

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 november 1917 lag tussen 6,3 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 1,6 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
    • 6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
    • 23 mei » De gemeenteraad van De Bilt-Station (het tegenwoordige Bilthoven) bespreekt alternatieven voor de naam die te vaak verward wordt met De Bilt.
    • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
    • 9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
    • 12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.
  • De temperatuur op 12 augustus 1942 lag tussen 12,2 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 10,9 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, wordt door Japan bezet.
    • 25 januari » Thailand verklaart de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk de oorlog.
    • 7 maart » De Nederlandse mijnenveger Eland Dubois wordt door de eigen bemanning tot zinken gebracht nadat het schip was gespot door een Japans verkenningsvliegtuig.
    • 3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
    • 15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
    • 7 december » Koningin Wilhelmina richt zich per BBC-radio tot alle delen van het koninkrijk en kondigt voor na de oorlog een rijksconferentie aan over een nieuwe staatkundige structuur voor het Koninkrijk der Nederlanden. Tevens kondigt zij de oprichting aan van de 7 december Brigade, later genoemd de Prinses Irene Brigade. Oprichting Eerste Divisie 7 December.
  • De temperatuur op 7 november 1945 lag tussen 4,8 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Het Rode Leger bevrijdt het vrijwel verlaten Warschau.
    • 18 maart » Tweede Wereldoorlog: 1250 Amerikaanse bommenwerpers vallen Berlijn aan.
    • 19 maart » Tweede Wereldoorlog: bombardement van Doetinchem door de geallieerden.
    • 25 juli » Winston Churchill verliest tegen de verwachting in de Britse verkiezingen.
    • 3 november » In Cuenca, Ecuador wordt het Estadio Alejandro Serrano Aguilar officieel in gebruik genomen.
    • 24 december » Start van de uitzendingen van de Regionale Omroep Zuid (ROZ).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1912 » Alfredo Stroessner, Paraguayaans president, dictator en militair († 2006)
  • 1915 » André Dequae, Vlaams politicus († 2006)
  • 1917 » Wladimir de Vries, Nederlands beeldhouwer († 2001)
  • 1917 » Conor Cruise O'Brien, Iers politicus en journalist († 2008)
  • 1920 » Trix van Brussel, Nederlands kinderboekenschrijfster († 2019)
  • 1921 » Charles Bronson, Amerikaans filmacteur († 2003)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Haaksman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Haaksman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Haaksman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Haaksman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Andersen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I5109.php : benaderd 5 oktober 2026), "Dirk Haaksman (1917-1945)".