Stamboom Andersen » Jannetje Arentz (1739-1821)

Persoonlijke gegevens Jannetje Arentz 

  • Ze werd gedoopt op 6 september 1739 in Wilnis.
    voor 20231113 stond als achternaam Koekenbier. met als datum Abt 1740 Wilnis

    De Janngje Arentz is de enige geboren in Wilnis rond die datum
  • Zij is overleden op 12 oktober 1821 in Nieuwe Amstel.
  • Een kind van Jan Arentz en Trijntje Pieters
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 november 2023.

Gezin van Jannetje Arentz

Zij is getrouwd met Jacobus Twaalfhoven.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1766 te Mijdrecht.


Kind(eren):

  1. Antje Twaalfhoven  1767-1824 


Notities over Jannetje Arentz

overlijden:
http://www.genealogieonline.nl/genealogie-holla-spanjerberg/I131.php
Gemeente Nieuwer-Amstel
Akte: Nr 113, folio 29
Den Twaalfden dag der maand October van 't jaar Achttienhonderd eenentwintig ten half elf ure, voor den middag.
Acte van Overlijden van Jannetje Koekebier, overleden den twaalfden dezer maand te half vijf ure des morgens, oud eenentagtig jaren, wonende en overleden alhier, wijk 5 N:428, van beroep ---, geboren te Wilnis, weduwe van Jacobus Twaalfhoven.
Op de verklaring van Jan Denselaar, behuwd Zoon van de overledene, oud agtenvijftig jaren, wonende alhier wijk 5 N: 8, van beroep veehouder en van Franciscus Stiphout, wonende alhier in wijk 6 N:11 van beroep veldwachter.
Geloof: Katholiek.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannetje Arentz?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jannetje Arentz

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jannetje Arentz

Jannetje Arentz
1739-1821

1766

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 september 1739 lag rond de 18,0 °C. Er was 2 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1739: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Bouveteiland wordt ontdekt door de Franse ontdekkingsreiziger Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier.
    • 20 maart » Nadir Sjah maakt tijdens zijn militaire campagne tegen het Mogolrijk in India de Pauwentroon buit.
  • De temperatuur op 12 oktober 1821 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
    • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
    • 24 juli » Slag om Carabobo.
    • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
    • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Arentz

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Arentz.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Arentz.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Arentz (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Andersen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I4589.php : benaderd 26 december 2025), "Jannetje Arentz (1739-1821)".