Stamboom Andersen » Adriaantje Ooms (1789-1863)

Persoonlijke gegevens Adriaantje Ooms 

  • Ze werd gedoopt op 8 februari 1789 in Ammerstol.
    https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-L9QJ-338R?cc=2037907⟨=nl&i=158
  • Beroep: zonder beroep .
  • Zij is overleden op 12 juni 1863 in Bergambacht.
    BS Overlijden met Adriaantje Ooms
    Overledene
    Adriaantje Ooms
    Geslacht
    Vrouw
    Leeftijd
    74
    Vader
    Dirk Ooms
    Moeder
    Celigje de Jong
    Relatie
    Jacob van Buren
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    12-06-1863
    Gebeurtenisplaats
    Bergambacht
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Streekarchief Midden-Holland
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0746
    Registratienummer
    36
    Aktenummer
    21
    Registratiedatum
    12-06-1863
    Akteplaats
    Bergambacht
    Collectie
    Bron: Burgerlijke Stand, Deel: 36, Periode: 1863-1872
    Boek
    BS Overlijdensregister
  • Een kind van Dirk Pieterse Ooms en Seligje Jansse de Jong
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 april 2025.

Gezin van Adriaantje Ooms

Zij is getrouwd met Jacob van Buren.

Zij zijn getrouwd op 9 april 1809 te Bleskensgraaf.


Kind(eren):

  1. Neeltje van Buren  ± 1811-1814
  2. Dirk van Buren  1815-1891
  3. Neeltje van Buren  1816-1817
  4. Neeltje van Buren  1817-1898
  5. Gerrit van Buren  1820-1905 
  6. Cornelis van Buren  1823-1914
  7. Celigje van Buren  1825-1895
  8. Janna van Buren  1827-1899

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriaantje Ooms?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriaantje Ooms

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaantje Ooms


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 februari 1789 lag rond de 3,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
      • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
      • 3 augustus » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
      • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
      • 26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
      • 28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.
      • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
    • De temperatuur op 9 april 1809 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1809: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » James Madison wordt beëdigd als 4de president van de Verenigde Staten.
      • 18 april » Tilburg verkrijgt stadsrechten van toenmalig koning Lodewijk Napoleon Bonaparte, vorst van het koninkrijk Holland.
      • 13 mei » Napoleon Bonaparte trekt in de Vijfde Coalitieoorlog opnieuw Wenen binnen.
      • 16 augustus » Op initiatief van Wilhelm von Humboldt wordt in Berlijn een nieuwe universiteit opgericht, de huidige Humboldt-Universität.
      • 7 september » Vrede van Fredrikshamn: einde Finse Oorlog tussen Zweden en Rusland.
    • De temperatuur op 12 juni 1863 lag rond de 16,6 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
      • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
      • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
      • 4 november » Première van de opera Les Troyens à Carthage van Hector Berlioz in Parijs.
      • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Ooms

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ooms.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ooms.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ooms (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Andersen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I414.php : benaderd 25 september 2026), "Adriaantje Ooms (1789-1863)".