4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
Dag van overlijden 12 oktober 1963
De temperatuur op 12 oktober 1963 lag tussen 11,3 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 5,8 uur zonneschijn (53%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
6 april » De NV Nederlandse Gasunie wordt opgericht.
20 april » De NCRV-televisie zendt voor het eerst de serie I love Lucy van Lucille Ball uit.
26 juni » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Universidad Católica.
18 oktober » Lancering van Félicette, de eerste kat in de ruimte. Haar vlucht was succesvol en duurde 15 minuten.
22 november » De Amerikaanse president John F. Kennedy wordt vermoord, John Connally raakt zwaargewond tijdens de aanslag, Lyndon B. Johnson wordt de nieuwe president.
29 november » President Lyndon B. Johnson van de Verenigde Staten stelt de Commissie-Warren in die de moord op president John F. Kennedy moet onderzoeken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I2631.php : benaderd 7 oktober 2026), "Cornelis Luijtink (1884-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.