Stamboom Andersen » Pieter van Tiggelen (1873-1940)

Persoonlijke gegevens Pieter van Tiggelen 

  • Hij is geboren op 19 januari 1873 in Gouderak.
    Kind
    Pieter van Tiggelen
    Geboortedatum
    20-01-1873
    Geboorteplaats
    A 61
    Geslacht
    Man
    Vader
    Maarten van Tiggelen
    Beroep
    veerman
    Moeder
    Grietje de Groot
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    20-01-1873
    Gebeurtenisplaats
    A 61
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Streekarchief Midden-Holland
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0812
    Registratienummer
    7
    Aktenummer
    8
    Registratiedatum
    20-01-1873
    Akteplaats
    Gouderak
    Collectie
    Bron: Burgerlijke Stand, Deel: 7, Periode: 1873-1882
    Boek
    BS Geboorteregister
  • Beroep: brievenvergaarder .
  • Hij is overleden op 19 februari 1940 in Alkmaar, hij was toen 67 jaar oud.
    Overledene
    Pieter van Tiggelen
    Geboorteplaats
    Gouderak
    Geslacht
    Man
    Leeftijd
    67
    Vader
    Maarten van Tiggelen
    Moeder
    Grietje de Groot
    Weduwnaar
    Maria de Wilde
    Geslacht
    Vrouw
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    19-02-1940
    Gebeurtenisplaats
    Alkmaar
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Noord-Hollands Archief
    Plaats instelling
    Haarlem
    Collectiegebied
    Noord-Holland
    Aktenummer
    129
    Registratiedatum
    21-02-1940
    Akteplaats
    Alkmaar
  • Een kind van Maarten van Tiggelen en Grietje de Groot
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 april 2023.

Gezin van Pieter van Tiggelen

Hij is getrouwd met Maria de Wilde.

Zij zijn getrouwd op 20 juni 1895 te Moordrecht, hij was toen 22 jaar oud.

Bruidegom
Pieter van Tiggelen
Geboorteplaats
Gouderak
Leeftijd
22
Bruid
Maria de Wilde
Geboorteplaats
Moordrecht
Leeftijd
23
Vader van de bruidegom
Maarten van Tiggelen
Moeder van de bruidegom
Grietje de Groot
Vader van de bruid
Cornelis de Wilde
Moeder van de bruid
Cornelia Weggeman
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
20-06-1895
Gebeurtenisplaats
Moordrecht
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Streekarchief Midden-Holland
Collectiegebied
Zuid-Holland
Archief
0067
Registratienummer
16
Aktenummer
3
Registratiedatum
20-06-1895
Akteplaats
Moordrecht
Collectie
Bron: Burgerlijke Stand, Deel: 16, Periode: 1893-1915
Boek
BS Huwelijksregister

Kind(eren):



Notities over Pieter van Tiggelen

Pieter van Tiggelen (geb. 20-1-1873 A 61)
Aktenummer      8
Naam      Pieter van Tiggelen (geb. 20-1-1873 A 61)
Aktedatum      20-1-1873
Vader      Maarten van Tiggelen (44 jaar; veerman)
Moeder      Grietje de Groot
Getuige 1      Cornelis de Groot (46 jaar; koopman)
Getuige 2      Jan de Bruijn (57 jaar; touwslager)
Plaatsnaam      Gouderak
samh.nl
+++++++++++++++++++++++++++++++++

overlijdensjaar via Lenie Boers (grafsteen)
overlijden:
Plaats instelling:
Haarlem
Collectiegebied:
Noord-Holland
Aktenummer:
129
Registratiedatum:
21 februari 1940
Akteplaats:
Alkmaar

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter van Tiggelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter van Tiggelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter van Tiggelen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 januari 1873 lag rond de 8,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 73 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
      • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
      • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
      • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
      • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
      • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
    • De temperatuur op 20 juni 1895 lag rond de 18,3 °C. Er was 29 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
      • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
      • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
      • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
      • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
      • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
    • De temperatuur op 19 februari 1940 lag tussen -3,5 °C en 1,5 °C en was gemiddeld -1,2 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 4,9 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 27 februari » Ontdekking van C, koolstof C-14.
      • 4 juni » Tweede Wereldoorlog: de Duinkerke evacuatie komt tot een einde: Britse troepen evacueren 338.000 troepen uit Duinkerken in Frankrijk. Om het moreel van het land te werven, levert Winston Churchill, alleen aan het House of Commons, zijn beroemde "We shall fight on the beaches" toespraak.
      • 15 juni » Sovjet-troepen vallen Litouwen binnen.
      • 17 juni » De RMS Lancastria werd getorpedeerd waarbij minimaal 4.000 vluchtelingen en RAF soldaten om het leven komen die geëvacueerd zijn na de Slag om Duinkerke.
      • 5 augustus » De Joodse synagoge in Zandvoort wordt 's nachts aan de Mezgerstraat door onbekenden opgeblazen.
      • 6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Tiggelen


    De publicatie Stamboom Andersen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I168.php : benaderd 27 december 2025), "Pieter van Tiggelen (1873-1940)".