29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
Dag van overlijden 6 maart 1986
De temperatuur op 6 maart 1986 lag tussen 0,9 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (23%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
27 maart » Fata Morgana in de Efteling wordt geopend.
29 maart » Bij de aanslag op Centrumdemocraten in Kedichem brandt een hotel af en raakt een lid van de CD ernstig gewond.
7 juli » De regering van Jordanië sluit de kantoren van Al-Fatah.
30 augustus » Sovjet-atleet Joeri Sedych verbetert in Stuttgart zijn eigen wereldrecord kogelslingeren (86,66 meter) met een worp van 86,74 meter.
12 oktober » Heiligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
29 oktober » De lokale omroep Vrolek wordt opgericht naar aanleiding van het Lekkerkerkse gifschandaal. De burgemeester leest een tijd lang iedere dag om 18:00 uur het laatste nieuws over dit schandaal voor, live op de radio.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: M. Manders, "Stamboom Bakker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom--bakker/I1316.php : benaderd 15 oktober 2026), "Hendrika Christina Maria Jansen (1896-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.