Stambomen Quist » Cornelis Nicolaas Quist (1898-1970)

Persoonlijke gegevens Cornelis Nicolaas Quist 

  • Hij is geboren op 8 april 1898 in Schoondijke gem. Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland NED.
  • Hij werd gedoopt.
    Geloof: Nederlands Hervormd
  • Beroepen:
    • Landbouwer.
    • Zaadhandelaar.
    • Koopman.
  • Hij is overleden op 26 juni 1970 in Schoondijke gem. Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland NED, hij was toen 72 jaar oud.
  • Hij is begraven in Schoondijke gem. Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland NED.
  • Een kind van Jan Cornelis Quist en Cornelia Weeda

Gezin van Cornelis Nicolaas Quist

(1) Hij is getrouwd met Jacomina Moggr‚.

Zij zijn getrouwd op 7 april 1921 te Schoondijke gem. Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland NED, hij was toen 22 jaar oud.

Akte 1921-8.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


(2) Hij is getrouwd met Johanna van Vliet.

Zij zijn getrouwd op 2 juli 1931 te Axel, Zeeland, Nederland NED, hij was toen 33 jaar oud.


Kind(eren):

  1. ? (levenloos) Quist  1932-1932
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)


Notities over Cornelis Nicolaas Quist

Gedetacheerd bij het 14e Regiment Infanterie te Bergen op Zoom.
Den 3 mei 1918 als dienstplichtige van de lichting 1918 uit Schoondijke.
Den 1 october 1919 met groot verlof, Demobilisatie.

SIGNALEMENT:
Lengte : 167.7 cm
Aangezicht : -
Voorhoofd : -
Kleur ogen : -
Neus : -
Mond : -
Kin : -
Kleur haar en wenkbrouwen: -
Merkbare tekenen : -

Bron: Nationale Militie te Den Haag Boek 2286 nr. 8192.

Emigreert op 8 april 1910 vanuit Schoondijke gem. Dordrecht (ZH) NEDnaar Noord Amerika. BRON: 1891-1921, map 192, gem. Sluis (ZL) NED.

Heden werd, tot onze diepe droefheid, van ons weggenomen, onze lieveman,
zorgzame vader, grootvader en overgrootvader, de heer

CORNELIS NICOLAAS QUIST

echtgenoot van J. VAN VLIET
weduwnaar van J. MOGGR‚

op de leeftijd van 72 jaar.

De Here zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot ineeuwigheid.

Schoondijke: J. QUIST-VAN VLIET
Axel: M.C. CAPPON-QUIST
P. CAPPON
Geldrop: C.J. SCHEELE-QUIST
E.F. SCHEELE
Dordrecht: J.W. GISPEN-QUIST
IJzendijke: J.C.P. QUIST
A.L. QUIST-DEN HAMER
Kleinkinderen enachter-kleinkind

Schoondijke, 26 juni 1970
J. Ruysdaelstraat 1
Bron: advertentie C.B.G. te Den Haag.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Nicolaas Quist?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Nicolaas Quist

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Nicolaas Quist

Nicolaas Weeda
± 1845-????
Adriana Soelens
± 1845-????

Cornelis Nicolaas Quist
1898-1970

(1) 1921

Jacomina Moggr‚
1894-< 1930

(2) 1931

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 april 1898 lag rond de 17,4 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
      • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
      • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
      • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
      • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
      • 7 september » Eedaflegging Koningin Wilhelmina
    • De temperatuur op 2 juli 1931 lag tussen 11,5 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
      • 31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
      • 14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
      • 26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
      • 16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
      • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
    • De temperatuur op 26 juni 1970 lag tussen 7,4 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
      • 14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
      • 17 augustus » In het Duitse Melz wordt een archeologische vondst gedaan, de stafdolken van Melz.
      • 29 september » Het te Rome gehouden congres 'Liberale Internationale' kiest mr. W.J. Geertsema tot vicevoorzitter.
      • 1 oktober » Het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Bilthoven neemt proeven met een vaccin tegen rodehond
      • 1 november » Oprichting van de Priesterbroederschap Sint Pius X van traditionalistische priesters door aartsbisschop Marcel Lefebvre in het Bisdom Fribourg in Zwitserland.
      • 17 november » De Lunokhod 1 landt op de Maan. Het is de eerste op afstand bestuurde robot die op een ander hemellichaam landt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Nicolaas Quist


    De publicatie Stambomen Quist is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J.M. Quist, "Stambomen Quist", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stambomen-quist/I6753.php : benaderd 23 oktober 2026), "Cornelis Nicolaas Quist (1898-1970)".