Geloof: Nederlands Hervormd
in de kerk.
Hij is getrouwd met Johanna Hoog.
BRON: DTB Rotterdam inv. 49 Trouw Schots.
Zij zijn getrouwd op 25 september 1765 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland NED.
Kind(eren):
09-01-1721 F 260r Oud Vossemeer.
Maria VAN DER LINDE, weduwe van Marinus MEERMAN, verkoopt op 9 januari1778 voor 154:3:4 aan Anthonij DE LATER, mr. metselaar, haar huis,schuur en erf in Oud Vossemeer, Gelegen tussen dat van Anthoij DE BIJEen dat van schepen Jan VAN DER REE. ( NB Jan van DER REE wasgetrouwd met Cornelia STOUTJESDIJK, zuster van Maatje Abr. STOUTJESDIJKdie met Cornelis Anth. QUIST is getrouwd.)Ondertekend door schepenenDingenis VAN DE LINDEN en Cornelis Hendrikus ENGELEN, alsmede doorsecretaris Christoffel QUIST.
26-04-1774 F 41r Weeskamer Oud Vossemeer.
Aan weeskamer van Oud Vossemeer wordt op 26 april 1774 het testamentgetoond
van Aaltje VAN OEVEREN, weduwe van Abraham STOUTJESDIJK, gemaakt op 25januari 1769 op de Gankelhoeve, onder Oud Vossemeer voor notarisJohannes VAN NOORDEN. De weeskamer was uitgesloten, voogden overminderjarige kinderen waren de secretaris Christoffel QUIST en JanCommerse VAN DER REE.
Bij onderhands contract van 12 december 1771 heeft Aaltje VAN OEVERENhaar gehele inboedel en veestapel enz. die bij die gelegenheid isgetaxeerd met een batig slot van 116:10:4, in eigendom overgedragenaan haar schoonzoon Jan VAN DER REE, op voorwaarde dat hij Aaltje haarleven lang zou onderhouden, alsmede de twee kinderen van Aaltjes dochterMaatje STOUTJESDIJK, verwekt door Cornelis Anthonisse QUIST. Dezekinderen hebben recht op 19:8:4 uit het batig slot van bovengenoemdeinventaris van Aaltje waarvoor Jan VAN DER REE hen twee jaar bij zichzal houden. Met inventaris van de goedern te huize van Aaltje VANOEVEREN.(in 1774 waarschijnlijk) zonder geldbedragen. Hoofzakelijkkleren en sieraden. Het linnen en wol mag Jan VAN DER REE voor dekinderen laten vermaken. In marge van de akte een aantekening van9 maart 1779: de weeskamer gelasten Jan VAN DER REE het goud en zilveren andere goederen uit de nalatenschap van Aaltje VAN OEVEREN teoverhandigen aan Cornelis QUIST, hetgeen is gebeurd. Met handtekeningvan o.a. Cornelis QUIST.
Opmerking: kennelijk konden de zwagers, Jan VAN DER REE en CornelisQUIST, het niet al te goed met elkaar vinden.
17-03-1777 F 056r Oud Vossemeer.
Jan VAN REE, schepen van Oud Vossemeer, bekent voor schepenen van Oud-en Nieuw Vossemeer schuldig te zijn aan dr. Daniel Antonij MASSIS, oudburgemeester enraad der stad Zierikzee, 166:13:4, enz. ondertekenddoor schepenen Johan VAN DER LEK en Pieter HAGE, alsmede door secretarisChristoffel QUIST.
09-01-1778 F 64r Oud Vossemeer.
Anthony DE LATER bekent voor schepenen van Oud- en Nieuw Vossemeerschuldig te zijn aan Engel MEERMAN in Oud Vossemeer, 100. Ondertekenddoor schepenen Dingenis VAN DE LINDEN en Cornelis Hendrikus ENGELEN,alsmede ondertekent door secretaris Christoffel QUIST.
02-09-1790 F 009r Oud Vossemeer.
P 0208 Testament d.d. 2 september 1790 van Johannes VAN DER REE,Burgemeester van Oud- en Nieuw Vossemeer, weduwe van CorneliaSTOUTJESDIJK.
Was ondertekend door Johannes VAN DER REE, Pieter SLAGER, C.H. ENGELENen secretaris QUIST.
Heden nagt, om 3 uren, is alhier in den ouderdom van 70 jaren en ruim 6maanden overleden, de Heer
CHRISTOFFEL QUIST
in leven Secretaris enz. van Oud-en Nieuw-Vossemeer.
Oud-Vossemeer
W.C. DE WIT
den 17 september 1797
Executeur.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Christoffel Quist | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1765 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Johanna Hoog | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.