Stambomen Quist » Hendrik Kwist (1891-1940)

Persoonlijke gegevens Hendrik Kwist 

  • Hij is geboren op 15 april 1891 in Zaandijk, Noord-Holland, Nederland NED.
  • Hij werd gedoopt.
    Geloof: Doopsgezind
  • Beroep: Kruidenier.
  • Hij is overleden op 17 september 1940 in Utrecht, Utrecht, Nederland NED, hij was toen 49 jaar oud.
    Akte 1741.
    BRON: GENLIAS, Utrechts Archief, Gemeente Utrecht, toegangnr: 463,Inventarisnr: 759.

  • Hij is begraven in Utrecht, Utrecht, Nederland NED.
  • Een kind van Pieter Kwist en Margaretha Maria Arnken

Gezin van Hendrik Kwist

Hij is getrouwd met Jannetje van den Brink.

Gehuwd, Amersfoort Akte Jaar 1919 Nummer 67.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1919 te Amersfoort, Utrecht, Nederland NED, hij was toen 28 jaar oud.

Akte 1919-67.
BRON: GENLIAS, Utrechts Archief, Gemeente Amersfoort, Toegangnr: 463,Inventarisnr: 83.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


Notities over Hendrik Kwist

Hendrik was eigenaar van een kruidenierszaken.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Kwist?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Kwist

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Kwist


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 april 1891 lag rond de 5,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
      • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
      • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
      • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
      • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
      • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    • De temperatuur op 1 mei 1919 lag tussen 3,9 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 4,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
      • 30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
      • 10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
      • 14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
      • 7 oktober » De Nederlandse luchtvaartmaatschappij KLM wordt opgericht en is daarmee de oudst bestaande luchtvaartmaatschappij van de wereld.
      • 6 november » Eerste radio-uitzending in Nederland voor een algemeen publiek verzorgd door radiopionier Hanso Schotanus à Steringa Idzerda
    • De temperatuur op 17 september 1940 lag tussen 13,4 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 13 maart » De Sovjet-Unie en Finland besluiten tot een staakt-het-vuren en beëindigen daarmee de Winteroorlog.
      • 12 mei » De Nederlandse mijnenlichter Bulgia gaat verloren bij een aanval door een Duits vliegtuig. Hierbij komen dertien opvarenden om het leven.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: Na het bombardement op Middelburg wordt de strijd in Zeeland opgegeven, drie dagen nadat Nederland capituleerde.
      • 15 augustus » Eerste nummer van de als ondergrondse krant begonnen La Libre Belgique.
      • 12 september » Schooljongens ontdekken prehistorische schilderingen in de grotten van Lascaux.
      • 13 november » Première van Walt Disneys film Fantasia.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kwist

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kwist.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kwist.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kwist (onder)zoekt.

    De publicatie Stambomen Quist is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J.M. Quist, "Stambomen Quist", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stambomen-quist/I14980.php : benaderd 25 oktober 2026), "Hendrik Kwist (1891-1940)".