Stamboek van de familie Kleinpaste / Klein Paste » Berendina Welmerink (-1929)

Persoonlijke gegevens Berendina Welmerink 


Gezin van Berendina Welmerink

Zij is getrouwd met Hermannus Kleinpaste.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1895 te Neede.


Kind(eren):

  1. Johanna Kleinpaste  1896-1974
  2. Arendina Kleinpaste  1898-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berendina Welmerink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Berendina Welmerink

Arendina Wormgoor
± 1840-????

Berendina Welmerink
-1929

1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS gemeente Haaksbergen 86 Heden den een en twintigste November negentienhonderd negen en twintig, verschenen voor mij, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Haaksbergen------
    Jan Stokkink, oud vier en veertig jaren, fabrieksarbeider------- en
    Gerrit Jan Straatman, oud negen en dertig jaren, venter,-----
    beiden wonende te Haaksbergen, die mij verklaarden dat op den twintigsten November dezes jaars, des namiddags ten vijf uren in het huis staande in
    Wijk E nummer 271 overleden:

    Berendina Welmerink, oud vier en vijftig jaren, zonder beroep, geboren te Neede en wonende te Haaksbergen, weduwe van Hermannus Kleinpaste------- dochter van Jan Willem Welmerink en van Arendina Wormgoor, beiden overleden.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 mei 1895 lag rond de 11,5 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
    • 15 december » Oprichting van Eintracht Braunschweig, een Duitse voetbalclub uit Brunswijk.
  • De temperatuur op 20 november 1929 lag tussen 2,5 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
    • 14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
    • 14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
    • 15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
    • 11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.
    • 17 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Uruguay.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Welmerink


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.J. Elsenaar, "Stamboek van de familie Kleinpaste / Klein Paste", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboek-kleinpaste/I127.php : benaderd 26 december 2025), "Berendina Welmerink (-1929)".