19 maart » Oprichting van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door de Spaanse priester José Manyanet y Vives.
25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
Dag van overlijden 4 oktober 1952
De temperatuur op 4 oktober 1952 lag tussen 3,2 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 7,1 uur zonneschijn (62%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
31 mei » Het sprookjesbos de Efteling in Kaatsheuvel wordt geopend.
1 juni » Een supportersbus van La Gantoise crashte ter hoogte van Grevelingen. Hierbij kwamen 35 mensen om het leven.
24 juni » In Duitsland verschijnt de eerste Bild Zeitung.
13 september » Het eerste Jip en Janneke-verhaal verschijnt in het Nederlandse dagblad Het Parool.
31 oktober » Ontploffing allereerste waterstofbom op het atol Eniwetok (VS-tijdsrekening).
25 november » In Londen gaat het toneelstuk The Mousetrap van Agatha Christie in première. Het wordt tot op heden onafgebroken gespeeld, en is daarmee de langstlopende toneelvoorstelling ter wereld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Randy James Hammock, "RanHam Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ranham-tree/P2460.php : benaderd 12 oktober 2026), "Elizabeth Clark (1864-1952)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.