12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
2 april » Priesterwijding van Eugenio Pacelli in Rome door aartsbisschop Francesco di Paola Cassetta.
27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
Dag van overlijden 23 februari 1986
De temperatuur op 23 februari 1986 lag tussen -9,6 °C en -2,0 °C en was gemiddeld -5,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,0 uur zonneschijn (77%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
1 januari » De Noordoostpolder behoort voortaan tot de provincie Flevoland en niet meer tot Overijssel.
14 april » Amerikaanse vliegtuigen vallen vijf doelen aan in Libië. Onder de vele doden ook de dochter van Ghadaffi.
26 mei » De Europese vlag wordt geaccepteerd.
7 juli » De regering van Jordanië sluit de kantoren van Al-Fatah.
31 augustus » Aeromexico-vlucht 498 stort neer in Cerritos, Californië na een botsing met een Piper Cherokee sportvliegtuig. Er vallen 82 doden, van wie 15 op de grond.
21 oktober » Pro-Iraanse kidnappers zeggen Amerikaans schrijver Edward Tracy gevangen te houden in Libanon. Hij wordt uiteindelijk in augustus 1991 vrijgelaten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Randy James Hammock, "RanHam Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ranham-tree/P2458.php : benaderd 11 oktober 2026), "Lillie Mae Edwards (1899-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.