Purvis Farquhar » Grietje Stout (1794-????)

Persoonlijke gegevens Grietje Stout 


Gezin van Grietje Stout

(1) Zij is getrouwd met Cornelis Koos.

Burgerlijke stand - huwelijken Zevenhoven 1833-1842
aktenummer2
aktedatum30-03-1836
bruidegomCornelis Koos
(39 jaar, arbeider, gedoopt te Noorden, wonende te Noorden onder Zevenhoven, de bruidgom kan niet schrijven ;
weduwnaar van Aaltje van Wieringen (overleden te Zevenhoven))
bruidGrietje Stout
(44 jaar, werkster, gedoopt te Noorden, wonende te Noorden onder Zevenhoven, de bruid kan niet schrijven ;
weduwe van Maarten de Vink (overleden te Zevenhoven))
vader bruidegomJan Koos (overleden)
moeder bruidegomAaltje Stout (overleden)
vader bruidWillem Stout (overleden te Zevenhoven)
moeder bruidMaritje Broeders (Noorden onder Zevenhoven)
getuigeLambertus Stemer Vollebregt, 36 jaar, winkelier, Zevenhoven
2e getuigeCornelis Blesgraaf, 40 jaar, winkelier, Zevenhoven
3e getuigeJan Roos, 28 jaar, arbeider, Zevenhoven
4e getuigeJurrien Verdonk, 41 jaar, veldwachter, Zevenhoven
annotatieafkondigingen 20-03-1836 en 27-03-1836 te Zevenhoven
plaatsnaamZevenhoven
instelling Streekarchief Rijnlands Midden

Zij zijn getrouwd op 30 maart 1836 te Zevenhoven, zij was toen 42 jaar oud.


(2) Zij is getrouwd met Maarten de Vink.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Maarten de Vink  1828-????
  2. Hendrikje de Vink  1819-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Stout?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Stout

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Stout


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 maart 1836 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken regen winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
      • 6 maart » Val van Fort Alamo
      • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
      • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
      • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
      • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.

    Over de familienaam Stout

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stout.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stout.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stout (onder)zoekt.

    De publicatie Purvis Farquhar is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dingeman Hendrikse, "Purvis Farquhar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/purvis-farquehar/R5045.php : benaderd 30 december 2025), "Grietje Stout (1794-????)".