De temperatuur op 19 september 1939 lag tussen 10,8 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
17 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub GD Estoril-Praia.
27 augustus » Het Slowaaks voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. In Bratislava wordt Duitsland met 2-0 verslagen.
8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.
10 september » Canada verklaart Duitsland de oorlog.
26 november » Het Sovjet-Russische leger bombardeert eigen gebied dicht bij de Finse grens en geven de Finnen hiervan de schuld.
Trouwdag 8 september 1966
De temperatuur op 8 september 1966 lag tussen 7,0 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
14 februari » De laatste interlokale tram van Nederland tussen Hellevoetsluis en Spijkenisse is door de directie van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij opgeheven.
4 maart » Een uitspraak van John Lennon, "We (The Beatles) are more popular than Jesus", doet later veel stof opwaaien in de VS.
26 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Denizlispor.
21 juni » Oprichting van drie Rooms-katholieke kerkprovincies in Oceanië: Suva in Fiji, Cookeilanden, Kiribati en Samoa, Papeete in Frans-Polynesië, en Nouméa in Nieuw-Caledonië, Vanuatu en Wallis en Futuna.
30 juli » Engeland wint de wereldtitel door West-Duitsland in de finale van het WK voetbal met 4-2 te verslaan.
15 oktober » Bisschopswijding van Theodorus Zwartkruis, Nederlands bisschop van Haarlem.
Dag van overlijden 13 juni 2017
De temperatuur op 13 juni 2017 lag tussen 9,3 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (52%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
29 januari » In de Roemeense hoofdstad Boekarest protesteren meer dan 50.000 mensen tegen de aangekondigde versoepeling van de anticorruptiewetgeving.
7 april » In Zuid-Afrika gaan ruim dertigduizend betogers de straat op uit protest tegen president Jacob Zuma.
29 juli » In het noordoosten van Nigeria kost een bomaanslag van de islamitische terreurbeweging Boko Haram het leven van veertien mensen. Tientallen raken gewond.
4 september » De Colombiaanse regering sluit een tijdelijke wapenstilstand met rebellenbeweging ELN voor de duur van 102 dagen.
6 oktober » In Rwanda wordt Diane Rwigara, een prominente critica van president Paul Kagame, voor de rechter gebracht op beschuldiging van het aanzetten tot een opstand tegen de staat.
29 oktober » De KRO-NCRV zendt de laatste aflevering uit van de populaire misdaadserie Penoza.
Dag van begraven 20 juni 2017
De temperatuur op 20 juni 2017 lag tussen 14,9 °C en 27,4 °C en was gemiddeld 21,6 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (59%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
16 maart » Oud-oppositieleider Helen Zille uit Zuid-Afrika krijgt disciplinaire maatregelen opgelegd van haar partij DA, nadat ze op Twitter heeft geschreven dat kolonisatie niet alleen maar negatieve gevolgen heeft gehad.
28 maart » De Britse premier Theresa May stuurt de Europese Unie een brief waarmee de brexit in gang wordt gezet.
3 april » Kredietbeoordelaar Standard & Poor's verlaagt de kredietwaardigheid van Zuid-Afrika naar junkstatus. Die verlaging volgt op het besluit van president Jacob Zuma om 9 van zijn 35 ministers te ontslaan, onder wie de minister van Financiën.
26 augustus » Bij een verkeersongeval met twee vrachtwagens en een minibus vallen acht doden. Het ongeluk gebeurt even na drie uur 's nachts (plaatselijke tijd) op snelweg M1, in de buurt van de stad Milton Keynes.
17 september » De Belgische tennissers bereiken voor de derde keer in de geschiedenis de finale van de strijd om de Davis Cup door in Brussel met 3-2 te winnen van Australië. Het beslissende punt komt op naam van Steve Darcis, die wint van Jordan Thompson (6-4, 7-5 en 6-2).
24 september » Wielrenner Peter Sagan wordt in Bergen voor het derde jaar op rij wereldkampioen op de weg.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Peter Bresser", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/peter-bresser/I4204.php : benaderd 12 februari 2026), "Gerrit Jan Hendriks (1939-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.