De temperatuur op 5 juni 1905 lag tussen 14,3 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Trouwdag 23 mei 1930
De temperatuur op 23 mei 1930 lag tussen 8,8 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 12,9 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 maart » De Amerikaans astronoom Clyde Tombaugh maakt melding van de ontdekking van de planeet Pluto.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
24 augustus » De IJzertoren, langs de Belgische rivier de IJzer, wordt ingewijd.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
2 november » Haile Selassie wordt tot keizer van Ethiopië gekroond.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jaap van Tuyll, "Parenteel Wolf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-wolf/I125422.php : benaderd 13 februari 2026), "Jantje Gelling (1905-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.