30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
11 augustus » Oprichting van de Braziliaanse voetbalclub AA Ponte Preta.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Dag van overlijden 27 juni 1961
De temperatuur op 27 juni 1961 lag tussen 9,5 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 5,7 uur. Er was 5,2 uur zonneschijn (31%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
9 maart » Lancering van de Korabl-Spoetnik 4, met aan boord de hond Tsjernoesjka ("Zwartje"), een pop genaamd Ivan Ivanovitsj, enkele muizen en een cavia. De pop werd vlak voor de landing aan een parachute uitgeworpen, waarmee de procedure werd getest die de kosmonauten moesten gaan volgen.
17 april » Mislukte invasie in de Varkensbaai (Cuba).
21 april » De Nederlander Dirk Stikker wordt de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO.
27 april » Sierra Leone wordt onafhankelijk na meer dan 150 jaar Brits bestuur.
27 april » Sluiting van het Veerse Gat door de Veerse Gatdam als onderdeel van de Deltawerken.
9 juni » In Turkije wordt een nieuwe grondwet van kracht met een tweekamerstelsel, die de militaire regering heeft aangenomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W.H. Overmars, "Stamboom Overmars", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/overmars-stamboom/R145.php : benaderd 6 oktober 2026), "Gerardus Marinus overmars (1900-1961)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.