15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
Dag van overlijden 29 oktober 1985
De temperatuur op 29 oktober 1985 lag tussen 2,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (12%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
17 april » Omroepstaking in Nederland: geen radio- en tv-uitzendingen.
25 april » De verlenging van de Rotterdamse metro naar Spijkenisse wordt geopend.
10 juli » De Rainbow Warrior, het schip van Greenpeace, wordt door de Franse geheime dienst met twee landmijnen tot zinken gebracht in de haven van Auckland (Nieuw-Zeeland).
25 augustus » Bij atletiekwedstrijden in Keulen verbetert Rob Druppers zijn eigen en ruim twee jaar oude Nederlands record op de 800 meter (1.44,20) met een tijd van 1.43,56.
9 november » De bende van Nijvel pleegt haar laatste en meest bloederige overval op de Delhaize van Aalst. 8 mensen worden koelbloedig doodgeschoten bij de overval.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Charles Olson, "Olson's Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/olsons-tree/P8172.php : benaderd 24 september 2026), "John Davis Lodge (1903-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.