De temperatuur op 26 maart 1915 lag tussen -1,9 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
Dag van overlijden 6 oktober 2008
De temperatuur op 6 oktober 2008 lag tussen 9,0 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (19%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
3 mei » Prinses Margarita trouwt met de jurist Tjalling ten Cate.
14 mei » FK Zenit Sint-Petersburg van Dick Advocaat wint de UEFA Cup. In de finale wordt Glasgow Rangers met 2-0 verslagen.
20 augustus » Usain Bolt loopt tijdens de Olympische Zomerspelen in Peking een wereldrecord op de 200 m: 19,30 s.
21 augustus » De Nederlandse zwemmer Maarten van der Weijden wint op de Olympische Spelen goud op de 10 kilometer open water.
14 september » Een vliegtuigongeluk met Aeroflot-vlucht 821 bij Perm in Rusland kost 88 mensen het leven.
22 oktober » India lanceert zijn eerste maansatelliet, de Chandrayaan-1. Het is een grote stap vooruit voor het ruimteprogramma van het in Bangalore gevestigde Indian Space Research Organisation (ISRO).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Charles Olson, "Olson's Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/olsons-tree/P4463.php : benaderd 25 september 2026), "Bertha Bakewell (1915-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.