28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
2 december » Gillette verkrijgt het octrooi op het verwisselbare scheermesje.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Dag van overlijden 22 mei 1976
De temperatuur op 22 mei 1976 lag tussen 3,2 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 9,5 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
27 februari » Stephen Holland scherpt in Sydney het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag aan tot 15.10,89. Het oude record (15.20,91) stond sinds 21 juni 1975 op naam van de Amerikaanse zwemmer Tim Shaw.
14 april » Eric Faulkner, de gitarist van Bay City Rollers, wordt met spoed opgenomen in een ziekenhuis nadat hij een overdosis kalmeringsmiddelen heeft ingenomen.
9 mei » Ulrike Meinhof van de RAF wordt dood aangetroffen in haar cel in de gevangenis in Stuttgart-Stammheim.
12 mei » De Spaanse supertanker 'Urquiola' loopt bij La Coruña aan de grond en besmeurt ruim 100 kilometer strand met ruwe olie.
3 december » Patrick Hillery wordt de zesde president van Ierland.
6 december » De Nederlandse oorlogsmisdadiger Pieter Menten wordt nabij Zürich gearresteerd, dankzij het speurwerk van journalist Hans Knoop.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Charles Olson, "Olson's Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/olsons-tree/P15122.php : benaderd 23 oktober 2026), "Almeta Effie Strong (1901-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.