De temperatuur op 12 juli 1915 lag tussen 9,3 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 8,4 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
Dag van overlijden 22 oktober 1979
De temperatuur op 22 oktober 1979 lag tussen 3,4 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (90%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
29 januari » Brenda Ann Spencer schiet twee volwassenen en acht kinderen neer, naar eigen zeggen omdat ze "op maandag wat leven in de brouwerij wilde brengen".
24 februari » Het Nederlands voetbalelftal gaat in Milaan met 3-0 onderuit in het vriendschappelijke duel in en tegen Italië. Adrie van Kraaij speelt zijn zeventiende en laatste interland voor Oranje, terwijl zijn PSV-clubgenoot Huub Stevens debuteert.
19 juli » In Nicaragua komt een einde aan de dictatuur van de Somoza-dynastie als een junta van wederopbouw, onder leiding van Daniel Ortega, de macht overneemt.
25 september » Oprichting van de Poolse voetbalclub RKS Radomsko.
5 november » De Dick Scherpenzeelprijs voor berichtgeving over ontwikkelingssamenwerking wordt toegekend aan Nico Kussendrager, redacteur van het dagblad Trouw.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Charles Olson, "Olson's Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/olsons-tree/P13916.php : benaderd 29 september 2026), "Francis Appleton Wendell (1915-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.