De temperatuur op 22 september 1920 lag tussen 8,7 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 5,2 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
26 april » Canada verslaat Zweden met 12-1 in de finale van het olympische demonstratietoernooi ijshockey in Antwerpen, en wordt daarmee de eerste officiële wereldkampioen.
29 mei » Priesterwijding van Giovanni Battista Montini door bisschop Giacinto Gaggia van Brescia (Italië).
26 juli » Frankrijk trekt de hoofdstad van Syrië binnen om Feisal te verdrijven.
24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.
Dag van overlijden 24 augustus 2012
De temperatuur op 24 augustus 2012 lag tussen 13,0 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (32%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
20 januari » De FBI haalt de website Megaupload.com uit de lucht. Hackersgroep Anonymous reageert met een grote aanval op websites van Amerikaanse overheidsinstellingen en de muziekindustrie.
23 maart » In Venezuela wordt FARC-strijder William Alberto Asprilla opgepakt, die wordt verdacht van de moord op drie Amerikanen in 1999.
5 augustus » PSV wint de Johan Cruijff Schaal 2012 door Ajax met 4-2 te verslaan in Amsterdam.
16 augustus » Bij een hardhandige confrontatie tussen de Zuid-Afrikaanse politie en naar schatting drieduizend stakende mijnwerkers worden 44 stakende mijnwerkers doodgeschoten en raken er vele tientallen gewond. Het bloedbad vindt plaats bij de platinamijn Marikana.
10 september » Hassan Sheikh Mohamud wordt president van Somalië.
14 december » Bij een schietpartij op de Sandy Hook basisschool in het Amerikaanse Newtown komen 28 mensen om het leven waaronder 20 kinderen en de schutter.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Charles Olson, "Olson's Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/olsons-tree/P13694.php : benaderd 22 februari 2026), "Jean Audra Scott (1920-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.