De temperatuur op 31 maart 1922 lag tussen -3,2 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 0,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,4 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 april » De Nederlandse Bachvereniging voert voor de eerste keer de Matthäus-Passion uit in de Grote Kerk van Naarden.
16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
Dag van overlijden 1 september 2012
De temperatuur op 1 september 2012 lag tussen 6,6 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
24 maart » Voetbalclub KSC Lokeren Oost-Vlaanderen wint, voor de eerste keer in zijn geschiedenis, de Beker van België door in de finale KV Kortrijk met 0-1 te verslaan.
31 maart » Rebellen van de MNLA bezetten de Malinese stad Gao.
13 april » Door een gelijkspel tegen FC Eindhoven kan voetbalclub FC Zwolle niet meer ingehaald worden en wordt kampioen van de Nederlandse Eerste divisie. Zij promoveren naar de Eredivisie.
5 augustus » Bij de Olympische Spelen in Londen verbetert atleet Churandy Martina van Rotterdam Atletiek zijn eigen, ruim één jaar oude Nederlands record op de 100 meter (10,10 seconden) met een tijd van 9,91 seconden.
16 augustus » Bij een hardhandige confrontatie tussen de Zuid-Afrikaanse politie en naar schatting drieduizend stakende mijnwerkers worden 44 stakende mijnwerkers doodgeschoten en raken er vele tientallen gewond. Het bloedbad vindt plaats bij de platinamijn Marikana.
14 oktober » De Zuid-Afrikaanse politie pakt 72 mijnwerkers op van een goudmijn die twee dagen eerder een sit-in begonnen bij het politiebureau van Westonaria, ongeveer 45 kilometer ten westen van Johannesburg.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Charles Olson, "Olson's Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/olsons-tree/P13137.php : benaderd 25 september 2026), "Elinor Pulitzer Hempelmann (1922-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.