De temperatuur op 23 oktober 1906 lag tussen 8,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 6,9 mm neerslag. Er was 1,9 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
22 november » In Bilthoven wordt de Stichtse Cricket en Hockey Club (SCHC) opgericht.
Trouwdag 26 september 1931
De temperatuur op 26 september 1931 lag tussen 5,2 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
8 december » Octrooi op coaxkabel verleend aan Lloyd Espenschied en Herman Affel.
Dag van overlijden 8 november 1998
De temperatuur op 8 november 1998 lag tussen 3,1 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 5,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
8 januari » Ontdekking van de chemische stof die maakt dat nicotine verslavend werkt.
13 februari » Schaatsster Marianne Timmer verbetert bij de Olympische Spelen in Nagano haar eigen Nederlands record op de 500 meter (39,30 seconden) en noteert 39,12 seconden op klapschaatsen.
19 maart » Bisschopswijding van Stanisław Dziwisz, privésecretaris van de paus, James Harvey, prefect van de pauselijke huishouding, en Piero Marini, ceremoniemeester van de paus, door Paus Johannes Paulus II.
5 april » Prinses Marie Esmeralda van België huwt in Londen met de gerenommeerde wetenschapper Salvador Moncada.
31 oktober » Irak beëindigt de toestemming voor verdere inspecties door wapeninspecteurs van de Verenigde Naties (Irakoorlog).
14 november » President Bill Clinton betaalt 850.000 dollar aan Paula Jones die in ruil daarvoor haar aanklacht van seksuele intimidatie intrekt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I89856.php : benaderd 19 oktober 2026), "Elisabeth Grave (1906-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.