De temperatuur op 21 november 1921 lag tussen -0,4 °C en 1,4 °C en was gemiddeld 0,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.
18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
Dag van overlijden 15 juni 2013
De temperatuur op 15 juni 2013 lag tussen 8,7 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 8,7 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 januari » De Nederlandse minister van financiën Jeroen Dijsselbloem wordt gekozen tot voorzitter van de Eurogroep. Hij volgt de Luxemburger Jean-Claude Juncker op.
3 april » Door grote overstromingen als gevolg van storm en uitzonderlijke regenval vallen in oostelijke Argentijnse provincie Buenos Aires zeker 54 doden.
25 mei » Het vrouwenteam van FC Twente is als eerste ploeg kampioen geworden van de BeNe League door een thuisoverwinning van 3-1 op Standard Luik.
29 juni » De Zuid-Afrikaanse oproerpolitie raakt slaags met demonstranten in Soweto. De schermutselingen vinden plaats kort voor het bezoek van de Amerikaanse president Barack Obama aan de grote zwarte wijk aan de rand van Johannesburg.
18 augustus » Kroonprins Frederik van Denemarken voltooit de beroemde triatlon Ironman in de hoofdstad Kopenhagen.
3 november » In Duitsland wordt bekendgemaakt dat in een woning in München in 2012 meer dan 1400 sedert de nazitijd vermiste kunstwerken zijn ontdekt. Hierbij zijn werken van onder anderen Picasso, Matisse, Chagall, Nolde, Marc, Beckmann, Klee, Kokoschka en Liebermann.
Dag van begraven 20 juni 2013
De temperatuur op 20 juni 2013 lag tussen 16,8 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Voetballer Dieumerci Mbokani van RSC Anderlecht neemt in het Casino-Kursaal in Oostende de Belgische Gouden Schoen 2012 in ontvangst.
24 januari » Het Amerikaanse leger heft de ban op die vrouwen uitsluit van deelname aan gevechten.
24 januari » Op een bijzondere ondernemingsraad in Flémalle maakt ArcelorMittal bekend dat het verschillende koude lijnen in de provincie Luik zal sluiten. 1300 mensen zullen daarbij hun baan verliezen.
3 mei » Omdat koploper FC Volendam verliest met 3-1 van Go Ahead Eagles, en SC Cambuur met 0-2 wint bij SBV Excelsior wordt SC Cambuur kampioen van de Nederlandse eerste divisie en promoveert voor het eerst sinds 13 jaar weer naar de eredivisie.
1 september » Oud-president Nelson Mandela van Zuid-Afrika keert onaangekondigd terug naar zijn huis in Johannesburg na een lang verblijf in een ziekenhuis in Pretoria.
26 september » De TU Delft en drie Nederlandse bedrijven gaan in Bolivia meehelpen met het opzetten van een bedrijf dat lithiumbatterijen maakt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I76808.php : benaderd 27 december 2025), "Jennigje Wachtmeester (1921-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.