De temperatuur op 10 september 1891 lag rond de 24,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
Trouwdag 8 maart 1924
De temperatuur op 8 maart 1924 lag tussen -4,3 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.
Dag van overlijden 19 september 1977
De temperatuur op 19 september 1977 lag tussen 3,0 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,4 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
3 januari » Apple Inc. wordt een officieel geregistreerde bedrijfsvorm. Dit voor meer zekerheid en veiligheid.
10 maart » Astronomen ontdekken ringen rond de planeet Uranus.
9 mei » Een brand in Hotel Polen en een filiaal van de Slegte in Amsterdam kost aan 33 mensen het leven.
1 juni » Oprichting van profvoetbalclub sc Heerenveen als afsplitsing van Heerenveen.
24 juli » Oprichting van Dire Straits in Londen als "The Cafe Racers".
31 augustus » Het Nederlands voetbalelftal verslaat IJsland met 4-1 in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978. Ruud Geels scoort tweemaal in Nijmegen. Doelman Jan van Beveren speelt zijn 32e en laatste interland voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I73218.php : benaderd 21 oktober 2026), "Hilligje Pol (1891-1977)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.