De temperatuur op 4 februari 1923 lag tussen 3,1 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
2 december » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van naaste belager Argentinië.
Trouwdag 10 juli 1943
De temperatuur op 10 juli 1943 lag tussen 10,6 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
2 februari » Een Britse Pathfinder Stirling stort neer bij Hardinxveld-Giessendam (Rotterdam) in Nederland waarna de Duitsers de overblijfselen van een H2S cm-radar vonden. Het gevonden Rotterdam Gerät was de aanleiding om een wedren tegen de tijd te starten om de Britten bij te benen in de ontwikkeling van de cm-radar.
2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
10 oktober » Enschede wordt gebombardeerd door Amerikaanse bommenwerpers die het op Vliegveld Twente hebben gemunt. Er vallen 151 doden en 104 zwaargewonden.
14 oktober » In het vernietigingskamp Sobibór komen de gevangenen in opstand.
11 november » In Oyonnax houdt het Franse verzet een herdenkingsdefilé als verzetsdaad.
Dag van overlijden 20 juni 2012
De temperatuur op 20 juni 2012 lag tussen 12,5 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (29%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
5 juli » In Londen wordt het dan hoogste gebouw van Europa geopend, de 310 meter hoge The Shard oftewel "De Scherf".
25 juli » De staatsmedia van Noord-Korea maakt bekend dat de leider Kim Jong-un is getrouwd met kameraad Ri Sol-ju.
19 augustus » De Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma kondigt een week van nationale rouw af in zijn land na de dood van 44 mijnwerkers en politiemensen bij zware botsingen aan een platinamijn.
1 september » De politie vindt in een Nederduitse Gereformeerde Kerk in de plaats Schweizer-Reneke, gelegen in het noordwesten van Zuid-Afrika, meer dan vijfduizend stuks munitie.
23 september » De oppositie in Wit-Rusland boycot de parlementsverkiezingen in de voormalige Sovjet-staat.
21 november » Mount Tongariro, een van de grootste actieve vulkanen in Nieuw-Zeeland, barst rond 14.30 uur (lokale tijd) uit. De uitbarsting op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland is volgens de autoriteiten volkomen onverwacht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I72475.php : benaderd 24 oktober 2026), "Janke Post (1923-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.