De temperatuur op 7 juli 1913 lag tussen 7,8 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 5,1 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
Trouwdag 29 december 1934
De temperatuur op 29 december 1934 lag tussen 6,1 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
16 april » De Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, stelt de titel Held van de Sovjet-Unie in.
20 april » De bijna zesjarige Shirley Temple debuteert in de film Stand Up and Cheer.
4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
Dag van overlijden 30 maart 1982
De temperatuur op 30 maart 1982 lag tussen 2,9 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
7 maart » De Nederlandse schaatsster Ineke Kooiman-van Homoet breekt het werelduurrecord op de schaats in Den Haag: in één uur tijd schaatst ze 33.837,71 m.
13 juni » In de openingswedstrijd van het WK voetbal verliest titelverdediger Argentinië in Barcelona met 1-0 van België door een treffer van Erwin Vandenbergh.
21 september » Premier Robert Mugabe van Zimbabwe dreigt politieke dissidenten en rebellen met het instellen van krijgsraden en het vormen van vuurpelotons.
20 oktober » In het Olympisch Stadion Loezjniki vindt een ramp plaats tijdens de voetbalwedstrijd Spartak Moskou-HFC Haarlem. Als in de slotfase een goal wordt gescoord komen ten minste 66 toeschouwers, maar waarschijnlijk veel meer, om in het gedrang.
1 november » Paus Johannes Paulus II bezoekt Ávila in Spanje voor de herdenking van de 400e sterfdag van Theresia van Ávila.
28 november » Opus Dei ingericht als Personele Prelatuur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I72159.php : benaderd 9 oktober 2026), "Henderikus Jonker (1913-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.