De temperatuur op 12 augustus 1914 lag tussen 10,2 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
2 mei » In Antwerpen richten de politici Van Cauwelaert, Van de Perre en Hendrix de krant De Standaard op.
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
12 augustus » Slag der Zilveren Helmen, in Halen. Voor de laatste keer in Europa vindt een cavaleriecharge plaats. Er vallen 140 Belgische en 160 Duitse soldaten. De Belgen winnen en verschansen zich te Diest.
6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
Trouwdag 27 mei 1933
De temperatuur op 27 mei 1933 lag tussen 7,7 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
14 maart » Hans Veerman, Nederlands acteur († 2014)
15 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Social y Cultural Iberia, kortweg Iberia.
25 augustus » Wielrenner Jan van Hout rijdt op de baan van Roermond een nieuw werelduurrecord.
10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
6 december » Een federale rechter in de Verenigde Staten beslist dat Ulysses van James Joyce niet aanstootgevend is.
16 december » Abe de Vries en Sipke Castelein winnen de vijfde Elfstedentocht.
Dag van overlijden 4 december 1995
De temperatuur op 4 december 1995 lag tussen -2,2 °C en 1,5 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
4 mei » Een vliegtuig met aan boord de hoogste directieleden van twee grote, Argentijnse en Chileense oliemaatschappijen stort neer vlak bij de Ecuadoriaanse hoofdstad Quito.
16 mei » De Soedanese autoriteiten arresteren de vroegere premier Sadeq Al-Mahdi.
7 juni » Een ruime meerderheid van de Rotterdammers (86 procent) stemt in een referendum tegen het opgaan in een stadsprovincie.
24 juli » Dutchbat keert terug uit Bosnië en Herzegovina.
26 augustus » In de Engelse stad Middlesbrough spelen Middlesbrough FC en Chelsea FC de allereerste wedstrijd in het Riverside Stadium.
18 november » Huwelijk van prins Joachim van Denemarken en Alexandra Christina Manley.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I70772.php : benaderd 9 oktober 2026), "Maria Catharina Heidotting (1914-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.