De temperatuur op 4 november 1913 lag tussen 2,4 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
Trouwdag 31 augustus 1940
De temperatuur op 31 augustus 1940 lag tussen 6,2 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 5,8 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
25 mei » Opening van het Estadio Ramón Tahuichi Aguilera in Santa Cruz de la Sierra, Bolivia.
15 juni » Sovjet-troepen vallen Litouwen binnen.
12 september » Schooljongens ontdekken prehistorische schilderingen in de grotten van Lascaux.
28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
9 december » Het Britse leger valt Italiaanse troepen in Noord-Afrika aan.
Dag van overlijden 28 januari 1998
De temperatuur op 28 januari 1998 lag tussen 0,4 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
20 januari » De Communistische Partij in Chili klaagt oud-dictator Augusto Pinochet aan wegens schendingen van de mensenrechten.
29 januari » Zestien landen tekenen de akkoorden voor het Internationaal ruimtestation ISS.
8 juni » De Zwitser Sepp Blatter wordt gekozen tot voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA als opvolger van de Braziliaan João Havelange.
23 september » De Veiligheidsraad keurt resolutie 1199 goed. Daarin wordt een wapenstilstand bepleit en worden de Servische troepen opgeroepen om Kosovo te verlaten.
27 oktober » Gerhard Schröder wordt bondskanselier van Duitsland.
20 december » De handbalsters van Noorwegen winnen in Nederland voor het eerst de Europese titel. In de finale wordt titelhouder Denemarken met 24-16 verslagen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I69468.php : benaderd 9 oktober 2026), "Harm Schonewille (1913-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.