De temperatuur op 8 maart 1922 lag tussen 4,5 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 11,8 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
29 juni » Bisschopswijding van Johannes Olav Smit, Nederlands apostolisch vicaris van Noorwegen, in de Sint Lebuïnuskerk in Deventer.
5 juli » Eerste verkiezingen in Nederland met actief vrouwenkiesrecht.
31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
24 november » Mussolini krijgt van het Italiaanse parlement voor één jaar dictatoriale bevoegdheden.
29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
Trouwdag 4 oktober 1947
De temperatuur op 4 oktober 1947 lag tussen 1,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
14 maart » Peter Skellern, Engels singer-songwriter († 2017)
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
24 juni » De eerste bekende rapportage van een UFO: Kenneth Arnold, vliegend over de staat Washington, ziet negen lichtgevende ronde objecten.
14 oktober » De Amerikaanse piloot Chuck Yeager doorbreekt in een Bell X-1 als eerste de geluidsbarrière.
20 oktober » De Commissie voor on-Amerikaanse activiteiten (House Committee on Un-American Activities) begint met haar activiteiten.
Dag van overlijden 27 september 2017
De temperatuur op 27 september 2017 lag tussen 6,6 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
3 maart » Nintendo brengt wereldwijd de Nintendo Switch uit.
16 april » Philippe Gilbert wint Nederlands enige wielerklassieker Amstel Gold Race voor de vierde keer in zijn carrière.
1 mei » President Nicolás Maduro van Venezuela wil met behulp van een door hem bijeengeroepen volksvergadering een nieuwe grondwet opstellen, bedoeld om de economische crisis in zijn land het hoofd te bieden.
3 mei » Beveiligers in Somalië schieten per ongeluk de minister Abbas Abdullahi Siraji dood, omdat ze hem aanzien voor een terrorist.
16 september » De Spaanse voetbalclub Atlético Madrid neemt het nieuwe onderkomen, het Wanda Metropolitano, in gebruik met een competitiewedstrijd tegen Malaga CF (1-0).
1 oktober » Bij een Schietpartij in Las Vegas komen 58 mensen om.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I68461.php : benaderd 17 oktober 2026), "Jacob Klunder (1922-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.