Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Hendrik Scholten (1863-1931)

Persoonlijke gegevens Hendrik Scholten 


Gezin van Hendrik Scholten

(1) Hij is getrouwd met Jantje Ebeltjes.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1887 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Aaltje Scholten  1888-????


(2) Hij is getrouwd met Maria Moes.

Zij zijn getrouwd op 1 februari 1919 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 55 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Scholten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Scholten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Scholten

Roelof Knol
1789-????
Aaltje Knol
1830-????

Hendrik Scholten
1863-1931

(1) 1887
(2) 1919

Maria Moes
1858-1946


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen





  1. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14519127
    https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14697245
    55 in 1919
  2. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/18522902
    Partner: Jantje Ebeltjes
    Opmerking: echtgenoot van Maria Moes
  3. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14667519
    Opmerkingen: vader bruid overleden
  4. Vertrokken personen Emmen 1926-1936 Scholten-Moes
    https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14697245
    Opmerkingen: weduwnaar Jantje Ebeltjes; weduwe Jan Knorren; vader bruidegom overleden; moeder bruidegom overleden; vader bruid overleden; moeder bruid overleden

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1863 lag rond de 11,5 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
    • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
  • De temperatuur op 1 februari 1919 lag tussen -7,7 °C en -4,5 °C en was gemiddeld -6,0 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
    • 30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
    • 14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
    • 11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
    • 20 oktober » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Ceahlăul Piatra Neamț.
    • 19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
  • De temperatuur op 13 maart 1931 lag tussen -3,2 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 0,8 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
    • 5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
    • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
    • 16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
    • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Scholten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scholten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scholten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scholten (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I67055.php : benaderd 13 februari 2026), "Hendrik Scholten (1863-1931)".