De temperatuur op 29 juni 1917 lag tussen 14,5 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
13 mei » Bisschopswijding van Eugenio Pacelli, nuntius in Beieren, te Rome door Paus Benedictus XV.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
6 december » Bij de grootste niet-nucleaire explosie in de geschiedenis komen in Halifax meer dan 1900 mensen om.
Trouwdag 11 juli 1942
De temperatuur op 11 juli 1942 lag tussen 10,3 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 53,6 mm neerslag gedurende 12,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
28 februari » Hr. Ms. De Ruyter zinkt en Karel Doorman gaat met zijn schip ten onder.
9 maart » Het KNIL capituleert op Java. Japanse jaartelling; 17-3-9.
21 maart » Element nummer 94 krijgt de naam plutonium.
18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
Dag van overlijden 24 mei 2008
De temperatuur op 24 mei 2008 lag tussen 12,1 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
21 januari » De AEX, de Amsterdamse graadmeter, duikt 6,1% in het rood, het grootste verlies op éen dag sinds 11 september 2001.
2 februari » Huwelijk van de Franse president Nicolas Sarkozy met Carla Bruni.
7 juni » Begin van het EK voetbal in Oostenrijk en Zwitserland.
23 juni » In Nederland wordt voor het eerst een eiken huwelijk gevierd. Een Amstelveens echtpaar is op deze datum tachtig jaar gehuwd, een mijlpaal die nog niet eerder werd bereikt.
11 september » Er ontstaat een grote brand in de Kanaaltunnel. Het duurt 16 uur om de brand te blussen. Pas na zes maanden is de tunnel weer helemaal open
6 december » Het doodschieten van een 15-jarige jongen door de politie in Athene luidt het begin in van de Griekse decemberrellen van 2008.
Dag van begraven 29 mei 2008
De temperatuur op 29 mei 2008 lag tussen 11,9 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
9 mei » Bij een zeer grote brand op een scheepswerf in De Punt (Drenthe) komen drie brandweermensen van korps Eelde om.
11 mei » De Colombiaanse krant El Espectador verschijnt weer dagelijks.
19 augustus » Amazone Anky van Grunsven wint voor de derde keer op rij de gouden medaille op de Olympische Spelen.
22 oktober » India lanceert zijn eerste maansatelliet, de Chandrayaan-1. Het is een grote stap vooruit voor het ruimteprogramma van het in Bangalore gevestigde Indian Space Research Organisation (ISRO).
14 november » Domino Day vestigt nieuw wereldrecord: 4.345.027 stenen vallen om. Ook enkele randrecords sneuvelen tijdens de recordpoging.
6 december » Het doodschieten van een 15-jarige jongen door de politie in Athene luidt het begin in van de Griekse decemberrellen van 2008.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I64371.php : benaderd 14 oktober 2026), "Trienko Hendrik - Koos Dik (1917-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.