De temperatuur op 12 september 1916 lag tussen 8,7 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
Dag van overlijden 9 januari 2013
De temperatuur op 9 januari 2013 lag tussen 4,0 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 7,1 mm neerslag gedurende 12,5 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
21 januari » De Nederlandse minister van financiën Jeroen Dijsselbloem wordt gekozen tot voorzitter van de Eurogroep. Hij volgt de Luxemburger Jean-Claude Juncker op.
26 januari » Franse en Malinese troepen heroveren Gao op de islamitische beweging Ansar Dine.
26 januari » Schaatsster Thijsje Oenema scherpt in Salt Lake City het Nederlands record op de 500 meter (37,54 seconden) aan tot 37,38.
5 februari » Het Britse Lagerhuis stemt een wetsontwerp goed dat het homohuwelijk mogelijk maakt.
5 februari » President Mahmoud Ahmadinejad van Iran bezoekt zijn collega Mohamed Morsi van Egypte. Het is het eerste officiële bezoek van een Iraans staatshoofd aan Egypte sinds 1980.
10 augustus » Bij de uitbarsting van de vulkaan Rokatenda, in het oosten van Indonesië, komen zeker vijf mensen om het leven.
Dag van begraven 14 januari 2013
De temperatuur op 14 januari 2013 lag tussen -7,4 °C en -1,9 °C en was gemiddeld -3,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
30 januari » De Europese Commissie maant Roemenië om meer vaart te maken bij de hervormingen van het juridisch systeem en de rechtsstaat.
19 maart » Inauguratie van paus Franciscus. Hij krijgt het pallium omgelegd en de vissersring aangereikt.
14 april » In het Belgische Oelegem stort een Poolse bus met Russische passagiers vijf meter naar beneden vanop de E34. Vijf inzittenden komen hierbij om.
26 mei » Go Ahead Eagles promoveert na een afwezigheid van zeventien jaar naar de Eredivisie.
18 augustus » Kroonprins Frederik van Denemarken voltooit de beroemde triatlon Ironman in de hoofdstad Kopenhagen.
29 september » De Keniaanse atleet Wilson Kipsang verbetert in Berlijn het wereldrecord op de marathon van zijn landgenoot Patrick Makau met vijftien seconden: twee uur, drie minuten en 22 seconden
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I59093.php : benaderd 25 februari 2026), "Maria Elizabeth - Lies Wessels (1916-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.