Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes (1884-1965)

Persoonlijke gegevens Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes 


Gezin van Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes

(1) Hij is getrouwd met Gretha Aleid - Margaretha Kolmer.

Zij zijn getrouwd op 9 april 1910 te Onstwedde, Stadskanaal, Groningen, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 4


(2) Hij is getrouwd met Niesje de Jonge.

Zij zijn getrouwd op 16 november 1937 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 53 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):

  1. Harm de Jonge  1919-2005
  2. Stoffer de Jonge  1931-2019
  3. Otto de Jonge  1937-1971

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/19109841
    53 in 1937
  2. https://www.ngv-afdelingen.nl/dre/bidprentjes/
  3. Gerardus Hermanus Langes bidprentje
    https://www.online-begraafplaatsen.nl/graf/1379415/2145470/Gehardus-Hermanus-Langes-1884-1965
  4. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/18771980
  5. https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters
    gezinskaart 1918-1936
    https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/111084933

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 oktober 1884 lag rond de 12,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
    • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
  • De temperatuur op 16 november 1937 lag tussen -1,7 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
    • 19 februari » Koningin Wilhelmina ondertekent een Koninklijk Besluit waarin staat dat rood, wit en blauw de kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn.
    • 18 maart » Een ontploffing in een schoolgebouw in New London veroorzaakt een instorting en meer dan 450 doden.
    • 18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
    • 20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
  • De temperatuur op 28 april 1965 lag tussen 2,2 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 10,9 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
    • 22 januari » Ondertekening van het Verdrag van Straatsburg waarbij medewerking aan radio-uitzendingen vanuit internationale wateren wordt verboden.
    • 28 mei » Het rooms-katholieke aartsbisdom Westminster in Engeland wordt gesplitst in twee kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Westminster met drie bisdommen en het nieuwe Aartsbisdom Southwark met de bisdommen Plymouth en Portsmouth en het nieuwe Bisdom Arundel en Brighton.
    • 1 juli » In Enschede wordt profvoetbalclub FC Twente opgericht na een fusie tussen Sportclub Enschede en de Enschedese Boys.
    • 1 november » Eerste nummer van het Nederlandse tijdschrift Avenue ligt in de winkels.
    • 1 december » Blow-out van gasbron Sleen-2 bij 't Haantje (Coevorden), de enige blow-out in de geschiedenis van de Nederlandse gaswinning.
    • 3 december » Het Beatles album Rubber Soul komt uit.
  • De temperatuur op 3 mei 1965 lag tussen 10,2 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 10,7 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (16%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
    • 8 maart » De Verenigde Staten zetten 3500 mariniers aan land bij Đà Nẵng in Zuid-Vietnam.
    • 19 mei » Tu'i Malila, de oudst bekende schildpad, sterft in Tonga op de leeftijd van 188 of 192 jaar.
    • 19 juni » Bij een staatsgreep in Algerije wordt president Ahmed Ben Bella afgezet. Kolonel Houari Boumédienne wordt de nieuwe machthebber.
    • 6 augustus » Het Beatles-album Help! komt uit.
    • 11 augustus » Begin van de rassenrellen in Watts, een wijk van Los Angeles.
    • 4 oktober » Eendaags bezoek van Paus Paulus VI aan New York voor een toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties en een bezichtiging van de Piëta van Michelangelo uit de Sint Pieter te Rome op de Wereldtentoonstelling.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Langes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Langes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Langes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Langes (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I57655.php : benaderd 13 oktober 2026), "Gerhardus Hermannus - Gerardus Hermanus Langes (1884-1965)".