De temperatuur op 10 maart 1913 lag tussen 5,0 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
Dag van overlijden 24 juli 1978
De temperatuur op 24 juli 1978 lag tussen 10,9 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
28 februari » Bij de spoorbrug bij Westervoort botst de TEE Rembrandt op een lokale dieseltrein.
15 maart » Somalië sluit vrede met Ethiopië na een acht maanden lange oorlog.
26 april » In Brussel wordt Manneken Pis gestolen.
14 november » De Europese Investeringsbank (EIB) steekt ruim 68 miljoen gulden in een dwars door Joegoslavië aan te leggen autoweg, die 1163 kilometer lang wordt en tegen 1990 gereed moet zijn.
18 november » In Jonestown, Guyana komen 913 volgelingen van sekteleider Jim Jones om door zelfmoord of moord.
23 november » Liechtenstein wordt lid van de Raad van Europa.
Dag van begraven 27 juli 1978
De temperatuur op 27 juli 1978 lag tussen 12,1 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
10 maart » Eerste vlucht van een Dassault Mirage 2000.
16 maart » Aldo Moro wordt ontvoerd door de Rode Brigades.
18 april » De Belg Eddy Merckx rijdt zijn laatste wielerwedstrijd: de Omloop van het Waasland.
17 mei » In 's-Hertogenbosch wordt de eerste glasbak van Nederland geplaatst.
9 juli » Bisschopswijding van Henricus Bomers, Nederlands apostolisch vicaris van Gimma in Ethiopië.
24 november » In Bolivia pleegt de commandant van het leger, generaal David Padilla, een door linkse krachten gesteunde en bloedeloze coup, waardoor president Juan Pereda gedwongen wordt om op te stappen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I4305.php : benaderd 19 oktober 2026), "Gerardus Henderikus Peters (1913-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.