Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Jantje - Jentje Rink (1886-1966)

Persoonlijke gegevens Jantje - Jentje Rink 


Gezin van Jantje - Jentje Rink

Zij is getrouwd met Albert Prins.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1905 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, zij was toen 19 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Berend Prins  1905-1992
  2. Egbert Prins  1907-1985 
  3. Geert Prins  1908-1960
  4. Hendrik Prins  1910-1911
  5. Prins  1911-1911
  6. IJtsje Prins  1913-
  7. Gesina Prins  1915-1916
  8. Gesina - Sien Prins  1917-1996
  9. Prins  1920-1920
  10. Hendrik Prins  1921-1921
  11. Wander Prins  1922-2007

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jantje - Jentje Rink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jantje - Jentje Rink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jantje - Jentje Rink

Jentje Smit
1830-????
Arend Kroeze
1820-????
Egbert Rink
1855-????

Jantje - Jentje Rink
1886-1966

1905

Albert Prins
1882-1988

Berend Prins
1905-1992
Egbert Prins
1907-1985
Geert Prins
1908-1960
Hendrik Prins
1910-1911
Prins
1911-1911
Gesina Prins
1915-1916
Prins
1920-1920
Hendrik Prins
1921-1921
Wander Prins
1922-2007

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters gezinskaart 1918-1936 http://alledrenten.nl/
    19 in 1905
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/241417/rink
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/241417/rink
  4. gezinskaart Prins-Rink-13857 p13857 1918-1936
    https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters https://www.drentsarchief.nl/
    Huwelijk, Emmen, 18-05-1905, aktenummer 99

    Bruidegom: Albert Prins, geboren te Ambt Hardenbergh; leeftijd: 23 jaar; beroep: arbeider , zoon van Berend Prins, beroep: arbeider en IJtsje Bosma
    Bruid: Jentje Rink, geboren te Ambt Hardenbergh; leeftijd: 19; beroep: zonder , dochter van Egbert Rink, beroep: arbeider en Geertjen Kroeze, beroep: arbeidster .
    NB: ; moeder bruidegom overleden.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 januari 1886 lag rond de 7,1 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 31 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
    • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
    • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 18 mei 1905 lag tussen 8,7 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
    • 11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
    • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
    • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
  • De temperatuur op 6 april 1966 lag tussen 6,0 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 10,5 mm neerslag gedurende 5,6 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • In het jaar 1966: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Eerste zachte onbemande landing op de maan door de Loenik 9 van de Sovjet-Unie.
    • 7 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo O'Higgins.
    • 10 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Lota Schwager na een fusie tussen Minas Lota en Federico Schwager.
    • 20 september » De installatie van het Boerenpartij-Eerste Kamerlid Hendrik Adams, die omstreden is vanwege zijn oorlogsverleden, leidt tot een handgemeen tussen hem en VVD-collega Jan Baas. Adams treedt korte tijd later af.
    • 2 oktober » Opening van het Estadio Vicente Calderón in Madrid, de voormalig thuishaven van de Spaanse voetbalclub Atlético Madrid.
    • 13 december » Ten zuidoosten van Amsterdam wordt de eerste paal voor een nieuwe wijk geslagen: de Bijlmermeer.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rink (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I24785.php : benaderd 19 oktober 2026), "Jantje - Jentje Rink (1886-1966)".