Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Gesina Maria - Maria - Marike Hollen (1788-1853)

Persoonlijke gegevens Gesina Maria - Maria - Marike Hollen 


Gezin van Gesina Maria - Maria - Marike Hollen

Zij is getrouwd met Joseph Ludovic - Joseph Langen.

Zij zijn getrouwd op 7 december 1814 te Düneburg, Haren (Ems), Landkreis Emsland, Lower Saxony, Germany, zij was toen 26 jaar oud.Bron 5

Getuige: Hermann Schüermann Ackerbauer zu Rütenbrock 29 Jahre
Zij zijn getrouwd op 24 november 1814 te Rütenbrock, Haren (Ems), Landkreis Emsland, Lower Saxony, Germany, zij was toen 26 jaar oud.Bron 6


Kind(eren):

  1. Anna Margaretha Langen  1830-1890 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gesina Maria - Maria - Marike Hollen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gesina Maria - Maria - Marike Hollen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck
    https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/freren-st-vitus/RT7.IIB_1/?pg=76
    Pauline Berens: Genealogienetwerk zus Greetje Berens voorheen EemslandBoekweitBoerenImmigratie
    https://www.genealogieonline.nl/the-dutch-connection/I16319.php
    ouders: Adrianus Hollen, Anna Niemeijer
    kind: Gesina Maria

    Andervenne according to
    http://fjmblom.home.xs4all.nl/collectie_broer_berens/rutenbrock/JB_Berens_Ortsfamilienbuch_Rutenbrock_440.html

    wiewaswie.nl and alledrenten.nl Lingen
  2. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/freren-st-vitus/RT7.IIB_1/?pg=76
  3. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/rutenbrock-haren-st-maximilian/D3_305/?pg=7 https://www.wiewaswie.nl/
    1243 43 Langen Anna Maria Ackersfrau Roswinkel 54 Hollen Johann Theodor Niemeier Anna Heuerleute Andervenne 18531221 18531224 Langen Joh. Joseph verheirathet mit Joh. Joseph Langen Ackersmann zu Roswinkel, der schon verstorben

    alledrenten.nl
    Overlijden (Overlijden), Emmen, 21-12-1853, aktenummer 71
    Overleden: Maria Hollen; geboren op: 21-05-1788 te Lingen (Duitsland); beroep: landbouwster, overleden op 21-12-1853 te Roswinkel (Emmen); oud: 65 jaar, dochter van Anton Hollen en Anna Nijmeijer .
    Gehuwd geweest met: Joseph Langen (overleden;Overleden echtgenoot)


    wiewaswie.nl
    Overledene:Maria Hollen
    Geslacht:Vrouw
    Geboorteplaats:Lingen (Duitsland)
    Geboortedatum:woensdag 21 mei 1788
    Leeftijd:65 jaar
    Beroep:landbouwster
    Vader:Anton Hollen
    Moeder:Anna Nijmeijer
    Relatie:Joseph Langen
    Geslacht:Man
    Overledene_relatie:Overleden echtgenoot
    Gebeurtenis:Overlijden
    Datum:woensdag 21 december 1853
    Gebeurtenisplaats:Roswinkel (Emmen)
  4. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/rutenbrock-haren-st-maximilian/D3_305/?pg=7
  5. Helmut Deters: transcriptie kerkboeken DTB Wesuwe
    Düneborg/Wesuwe: Langen zu Bokeloh 27 Jahre Joseph Ludovic Ackerbauer, Hollen zu Rütenbrock 26 Jahre Gesina Maria geb.i.Andervenne Ackerbäuerin
  6. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck
    https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/rutenbrock-haren-st-maximilian/D2_201/?pg=6
    # bruidegom-achternaam bruidegom-voornamen geboortedatum-bruidegom geboorteplaats-bruidegom vader-bruidegom moeder-bruidegom bruid-achternaam bruid-voornamen geboortedatum-bruid geboorteplaats-bruid vader-bruid moeder-bruid toekomstige-woonplaats trouwdatum
    Joseph Langen Lindloh Maria Hollen Lindloh

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 november 1788 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
    • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
    • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
  • De temperatuur op 7 december 1814 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 11 april » Napoleon treedt af en wordt verbannen naar Elba.
    • 23 mei » Het Beleg van Delfzijl eindigt na zes maanden; de laatste Franse troepen in Nederland vertrekken.
    • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
    • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
  • De temperatuur op 21 december 1853 lag rond de -2,5 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1853: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Giuseppe Verdi's opera Il Trovatore beleeft zijn première in Rome.
    • 19 februari » Eerste uitgave van het Nieuwsblad van Geel
    • 4 maart » Franklin Pierce wordt beëdigd als 14e president van de Verenigde Staten
    • 14 maart » Verheffing van het apostolisch vicariaat Breda tot vijfde rooms-katholiek bisdom in Nederland.
    • 18 april » In Azië rijdt de eerste trein tussen Bombay en Tanna.
    • 23 oktober » Spoorwegstation Valkenburg wordt in Nederland in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 24 december 1853 lag rond de -3,2 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1853: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Giuseppe Verdi's opera Il Trovatore beleeft zijn première in Rome.
    • 19 februari » Eerste uitgave van het Nieuwsblad van Geel
    • 4 maart » Herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland door heroprichting van het aartsbisdom Utrecht, het bisdom 's-Hertogenbosch, het bisdom Haarlem en het bisdom Roermond.
    • 14 maart » Verheffing van het apostolisch vicariaat Breda tot vijfde rooms-katholiek bisdom in Nederland.
    • 18 april » Het Ministerie-Thorbecke I dient zijn ontslag in aan Willem III na een buitenparlementaire petitie van ongeveer 50.000 handtekeningen van de zogenaamde Aprilbeweging, die openlijk wordt gesteund door de koning, tegen het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland.
    • 23 oktober » Spoorwegstation Valkenburg wordt in Nederland in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hollen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hollen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hollen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hollen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I16319.php : benaderd 25 december 2025), "Gesina Maria - Maria - Marike Hollen (1788-1853)".