1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
16 december » Frankrijk en Italië sluiten een geheim verdrag om de invloedssfeer van beide landen in Noord-Afrika te verdelen.
Dag van overlijden 13 januari 1906
De temperatuur op 13 januari 1906 lag tussen 4,3 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 17,7 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Arjen P Mets, "Stamboom Mets", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/mets-stamboom/I280.php : benaderd 1 januari 2026), "Jan Schrader (1900-1906)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.