De temperatuur op 24 december 1928 lag tussen -0,3 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
18 november » Mickey Mouse speelt in de eerste tekenfilm met synchroon geluid, Steamboat Willie van Walt Disney.
22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
Trouwdag 4 maart 1955
De temperatuur op 4 maart 1955 lag tussen -2,7 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
25 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland tot Bisdom Helsinki. Benoeming van de Nederlander Willem Cobben tot bisschop van Helsinki.
20 april » Eerste aflevering van Swiebertje (met Joop Doderer in de hoofdrol) op de Nederlandse televisie.
6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
21 juni » Het eerste Nijntjeboekje komt uit.
5 september » Fred Kaps wordt wereldkampioen goochelen.
21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jacobus Trox, "Stamboom Lap", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/lap-stamboom/I104.php : benaderd 27 september 2026), "Hiltje Lap (1928-2019)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.