Stamboom Kim de Wildt » Leendert Breure (1720-1777)

Persoonlijke gegevens Leendert Breure 


Gezin van Leendert Breure

Hij is getrouwd met Cornelia Segboer.

Zij zijn getrouwd op 18 oktober 1752 te Dinteloord, Nederland, hij was toen 32 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Simon Breure  1756-1831 
  2. Heiltje Breure  1765-1843
  3. Leendert Breure  1768-1827
  4. Adriaan Breure  1769-1835


Notities over Leendert Breure

In het boekje GENEALOGIE FAMILIE BREURE 1614-1973 gaat de schrijver,Willem Adrianus Blijdorp (1889-1991) er van uit dat het echtpaar LEENDERTBREURE en CORNELIA SEGBOER de oudste bewezen voorouders zijn van hetWest-Brabantse geslacht Breure. Van Leendert is bekend dat hij trouwde te Dinteloord in 1740 en 1752 en dat hij daar overleed in 1777. Gegevensontbreken omtrent zijn plaats en datum van geboorte en van zijn ouders.

W.A. Blijdorp acht het denkbaar dat Leendert Breure afkomstig zou zijn van het geslacht BREUR uit Den Haag en Maassluis. Leendert zou dan eenzoon zijn van Simon Breur, geboren 14-8-1702 te 's Gravenhage als zoon van Wilem Aryensen Breur, portret op 20-jarige leeftijd gevonden geschilderd door A. Palmledes in Gem. Museum de Lakenhal te Leiden, enWijnanda van Waesbergen, en van Maaike Borgers, geboren in 1709 te Dinteloord als dochter van Willem Burgers die op 19-3-1707 verhuisde van Strijen naar Princeland.

Tegen deze veronderstelling is aan te voeren dat:


· De Haagse / Maassluise familie heet Breur, zonder -e, deWest-Brabantse Breure of Brure.


· De jongste zoon van Willem Breur en Wijnanda van Waesbergen was nietSimon, maar Willem, geboren Den Haag 14-8-1702 (zie De Nederlands Leeuw,1968).


· De kerk van Strijen verstrekt op 19-3-1707 een akte van indemniteitaan Willem Burgers en zijn vrouw Marietje Reijerkerk wegens hun vertreknaar Princeland (Dinteloord). Ze hadden o.m. een dochter Maaike, geborenStrijen 1694; deze trouwde in 1716 met Jan Vogelaar.

· Het is niet erg aannemelijk dat iemand uit de "betere" Haagsekringen trouwt met iemand uit de West-Brabantse boerenstand.


Het ligt meer voor de hand om als ouders van Leendert op te voeren SIJMEN LEENDERTSZ BRURE en CORNELIA JANSSE DINGEMANS (ROLLAF).


Uitgangspunt is de vermelding in DNL van 1951 dat Cornelia Jansd Rollaf,geboren 16-3-1695, weduwe van Sijmen Leendertsz Breure, op 14-7-1724 is hetrouwd met Gijsbert Gerritsz Schilperoort.


Nadere gegevens ontrent deze familie zijn te vinden in het GenealogischTijdschrift van Midden- en West- Brabant 1978-1979.


In het Kwartierstatenboek I van Prometheus-Delft wordt in dekwartierstaat Langejan eveneens uitgegaan van Leendert Breure. Ik heb de heer Langejan te Utrecht mededeling gedaan van mijn bevindingen.Hij heeft een en ander uitvoerig nagegaan en is tot dezelfde konklusie gekomen.

In het begraafregister van de kerk te Dinteloord is bij het overlijden van Leendert op 30-8-1777 in de kantlijn de aantekening gemaakt "oud 52 jaar". Leendert zou dan in 1725 geboren zijn. Dit moeteen abuis zijn,oud 62 jaar lijkt beter.

In de opstelling van de "Genealogie familie Breure" heeft de heer J.L.Verhoeven een groot aandeel gehad. Bij de publikatie van dat boekje heeft hij te kennen gegeven dat hij de Haagse / Maassluise afkomst van Leendertniet voor zijn rekening wilde nemen. Hij hield het op het echtpaar Simon Leendertse Brure en Cornelia Dingemanse uit Niervaart. Op dit punt lijkt hij gelijk te krijgen, helaas postuum.

N.B. het doop- of ander bewijs dat Leendert Breure omstreeks 1715 te Klundert / Niervaart geboren zou zijn als (oudste) zoon van Symen Brureen Cornelia Rollaf, is (nog) niet gevonden. Er zijn echter sterke aanwijzingen dat het bovenstaande juist is.

Mr. F. Breur te Zwolle houdt het er op dat Simon Breur en Maaike Borgers de ouders zijn van Leendert (de Haagse / Maassluise tak).


Ook W.A. Blijdorp gaat hiervan uit in zijn boekje "Genealogie FamilieBreure 1614 - 1973".


Een kleindochter uit het tweede huwelijk van Cornelia Dingemans,Petronella Tigchelaar, trouwt met Simon Breure, die dus dezelfde naam heeft als haar eerste echtgenoot.


Het ligt voor de hand om aan te nemen dat hier sprake is van een huwelijk tussen achterneef en achternicht. Hiermee zou indirekt aangetoond zijn dat de onbekende ouders van Leendert Breure, gehuwd met Cornelia Segboer zijn:

SIJMEN LEENDERTS BRURE EN CORNELIA JANSE DINGEMANS (ROLLAF)


Uit dit in 1713 gesloten huwelijk zijn drie dopen te Fijnaart geregistreerd, n.l. Johannes in 1718, Laurens in 1720 en Mayke in 1722.Het is heel goed mogelijk dat Leendert geboren is tussen 1713 en1718,zeg omstreeks 1715.

Ook de naamgeving van de kinderen van Leendert Breure en Cornelia Segboer en de namen van de doopgetuigen wijzen in deze richting.


Zo waren bij de doop van Simon Breure in 1756 als getuigen aan wezig Willem Tigchelaar en Neeltje Schilperoort, zijn latere schoonouders.



Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leendert Breure?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leendert Breure

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Leendert Breure

Willem Breur
1665-1712
Simon Breure
1702-1726

Leendert Breure
1720-1777

1752
Simon Breure
1756-1831

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 augustus 1777 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: donder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1777: Bron: Wikipedia
      • 13 juni » Huwelijk van prins Frans van Saksen-Coburg-Saalfeld en gravin Augusta van Reuss-Ebersdorf en Lobenstein te Ebersdorf.
      • 14 juni » Stars and Stripes wordt als vlag aangenomen door het congres van de Verenigde Staten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Breure

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Breure.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Breure.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Breure (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    René de Wildt, "Stamboom Kim de Wildt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kims-stamboom/I403.php : benaderd 29 december 2025), "Leendert Breure (1720-1777)".