Stamboom Jonker » Hedzer van der Kooi (1873-1962)

Persoonlijke gegevens Hedzer van der Kooi 


Gezin van Hedzer van der Kooi

Hij is getrouwd met Fintje Bouwes Elzinga.

Zij zijn getrouwd op 2 september 1897 te Dantumadeel, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Tjeerd van der Kooi  1897-????
  2. Sjouke van der Kooi  1912-1992

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hedzer van der Kooi?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hedzer van der Kooi

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. AlleFriezen te Leeuwarden, BS Geboorte Burgerlijke Stand Westdongeradeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 1029, Periode: 1873, Westdongeradeel, archief 30-40, inventaris­num­mer 1029, 30 augustus 1873, Geboorteregister 1873, aktenummer 157
  2. AlleFriezen te Leeuwarden, BS Overlijden Burgerlijke Stand Dantumadeel - Tresoar, Deel: 3093, Periode: 1962, Dantumadeel, archief 30-08, inventaris­num­mer 3093, 20 december 1962, Overlijdensregister 1962, aktenummer 84
  3. AlleFriezen te Leeuwarden, BS Huwelijk Burgerlijke Stand Dantumadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2035, Periode: 1897, Dantumadeel, archief 30-08, inventaris­num­mer 2035, 2 september 1897, Huwelijksregister 1897, aktenummer 76

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 augustus 1873 lag rond de 16,0 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 2 september 1897 lag rond de 15,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
  • De temperatuur op 19 december 1962 lag tussen -0,7 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 5,6 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 4 februari » De Londense krant The Sunday Times geeft voor het eerst de zondagsbijlage in kleurendruk uit.
    • 10 februari » De Amerikaanse staten Georgia, North Carolina en South Carolina worden afgesplitst van het Aartsbisdom Baltimore en gevormd tot een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Atlanta en het Bisdom Savannah in Georgia, het Bisdom Raleigh in Noord-Carolina en het Bisdom Charleston in Zuid-Carolina.
    • 24 april » Luis Nicolao scherpt in Rio de Janeiro het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag aan tot 58,4.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Gerardus de Vet, Nederlands bisschop van Breda, door zijn voorganger Joseph Baeten in de kathedraal van Breda.
    • 17 juni » Brazilië wint in Chili de wereldtitel door Tsjecho-Slowakije in de finale van het WK voetbal met 3-1 te verslaan.
    • 9 oktober » Oeganda wordt een republiek.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Kooi


De publicatie Stamboom Jonker is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert Jonker, "Stamboom Jonker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jonker_stamboom/I8554.php : benaderd 16 oktober 2026), "Hedzer van der Kooi (1873-1962)".