Stamboom Jonker » Grietje Johannes Krol (1860-1928)

Persoonlijke gegevens Grietje Johannes Krol 


Gezin van Grietje Johannes Krol

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Johannes Krol?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Johannes Krol

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Johannes Krol


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. AlleFriezen te Leeuwarden, BS Geboorte Burgerlijke Stand Tietjerksteradeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 1035, Periode: 1860, Tietjerksteradeel, archief 30-37, inventaris­num­mer 1035, 7 april 1860, Geboorteregister 1860, aktenummer 103
  2. AlleFriezen te Leeuwarden, BS Overlijden Burgerlijke Stand Tietjerksteradeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 3065, Periode: 1928, Tietjerksteradeel, archief 30-37, inventaris­num­mer 3065, 2 april 1928, Overlijdensregister 1928, aktenummer 56

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 april 1860 lag rond de 15,7 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 3 april » De eerste rit van de Pony Express, een koeriersdienst van ruiters die post en kleine goederen vervoerden van Missouri tot Californië, vertrekt vanuit St. Joseph, Missouri.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 2 april 1928 lag tussen 2,8 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 5,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
    • 1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
    • 13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
    • 5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
    • 6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
    • 1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1902 » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken)
  • 1914 » Paul Heyse (84), Duits schrijver en Nobelprijswinnaar
  • 1922 » Hermann Rorschach (37), Zwitsers psycholoog
  • 1952 » Alex Benno (79), Nederlands acteur en cineast
  • 1953 » Hugo Sperrle (68), Duits veldmaarschalk
  • 1961 » August Defresne (67), Nederlands schrijver en regisseur

Over de familienaam Krol

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Krol.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Krol.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Krol (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Jonker is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert Jonker, "Stamboom Jonker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jonker_stamboom/I11375.php : benaderd 24 oktober 2026), "Grietje Johannes Krol (1860-1928)".