De temperatuur op 11 november 1906 lag tussen -2,1 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
7 februari » Benoeming van Désiré-Joseph Mercier tot aartsbisschop van Mechelen en primaat van de Belgische kerkprovincie.
19 mei » De 19,7km lange Simplon-tunnel tussen Zwitserland en Italië wordt feestelijk geopend.
3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Trouwdag 3 april 1925
De temperatuur op 3 april 1925 lag tussen 0,6 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 5,8 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
3 maart » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch visitator in Bulgarije.
11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
10 augustus » Stormramp van 1925, een noodweer met zeer zware windstoten en meerdere tornado's richt veel schade aan. Vooral Borculo wordt zwaar getroffen.
16 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HC Rotterdam.
3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
Dag van overlijden 10 mei 1989
De temperatuur op 10 mei 1989 lag tussen 4,1 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (87%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
8 februari » De Italiaanse politie brengt in de havenstad Savona een Deens schip op met 170 ton wapens aan boord. De lading blijkt bestemd voor verzetsbewegingen in Bolivia en Colombia.
14 februari » Ayatollah Khomeini vaardigt zijn fatwa uit tegen de schrijver Salman Rushdie wegens diens boek 'De Duivelsverzen'.
21 juni » Rechter Giovanni Falcone, de belangrijkste bestrijder van de maffia en een van de best beschermde personen in Italië, ontsnapt ternauwernood aan een bomaanslag op zijn vakantiewoning op Sicilië.
4 juli » Een Mikojan-Goerevitsj MiG-23 van het Rode Leger (Sovjet-Unie) stort om 10.37 uur neer in Bellegem. Er valt één dode. Het toestel was even voor tien uur opgestegen in het Poolse havenstadje Kolobrzeg. De piloot gebruikte zijn schietstoel nadat er iets mis leek met de brandstoftoevoer.
17 juli » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Splash Mountain geopend.
30 september » De West-Duitse minister Genscher maakt in Praag bekend dat duizenden Oost-Duitse vluchtelingen uit Tsjecho-Slowakije naar West-Duitsland mogen uitreizen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Jan Thonis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jan-thonis/I30796.php : benaderd 14 oktober 2026), "Dirkje Mosterd (1906-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.