De temperatuur op 11 november 1906 lag tussen -2,1 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
4 juli » Goedkeuring van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door paus Pius X.
Trouwdag 3 april 1925
De temperatuur op 3 april 1925 lag tussen 0,6 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 5,8 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Calvin Coolidge wordt herbeëdigd als 30e president van de Verenigde Staten, de eerste ceremonie die op de radio te horen is
13 maart » In Tennessee verbiedt een wet het leren van evolutie op school.
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
Dag van overlijden 10 mei 1989
De temperatuur op 10 mei 1989 lag tussen 4,1 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (87%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
12 januari » Nagorno-Karabach, de omstreden Armeense enclave in de Sovjet-republiek Azerbeidzjan, krijgt voorlopig "een speciale bestuursvorm", aldus het presidium van de Opperste Sovjet onder voorzitterschap van Michail Gorbatsjov.
27 januari » De Twee van Breda, de overgebleven oorlogsmisdadigers Franz Fischer en Ferdinand aus der Fünten, worden vrijgelaten.
8 februari » De Italiaanse politie brengt in de havenstad Savona een Deens schip op met 170 ton wapens aan boord. De lading blijkt bestemd voor verzetsbewegingen in Bolivia en Colombia.
18 februari » Het Internationale Rode Kruis staakt een belangrijke voedselluchtbrug in het zuiden van Soedan voor enige tijd op verzoek van het Volks Bevrijdingsleger (SPLA).
14 maart » Colby O'Donis, Amerikaans singer-songwriter
15 december » In Disney's Hollywood Studios wordt de attractie Star Tours geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Jan Thonis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jan-thonis/I30796.php : benaderd 13 oktober 2026), "Dirkje Mosterd (1906-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.