Jan Borren » Hijmen Aalten (1889-1961)

Persoonlijke gegevens Hijmen Aalten 


Gezin van Hijmen Aalten

Hij is getrouwd met Petertje van Bloemendaal.

Zij zijn getrouwd op 18 augustus 1909 te Putten, hij was toen 19 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Wolter Aalten  1915-1999 
  2. Willemtje Aalten  1920-2009

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hijmen Aalten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hijmen Aalten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hijmen Aalten

Drees Aalten
1857-1934

Hijmen Aalten
1889-1961

1909
Wolter Aalten
1915-1999

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 september 1889 lag rond de 19,3 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
      • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
      • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
      • 14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
      • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
      • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
    • De temperatuur op 18 augustus 1909 lag tussen 14,4 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 7,2 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
      • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
      • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
      • 25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
      • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
      • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
    • De temperatuur op 27 oktober 1961 lag tussen 10,0 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (31%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Een Amerikaanse B-52 crasht boven North Carolina en verliest twee atoombommen. Van een van de bommen is het uranium nooit gevonden.
      • 9 maart » Lancering van de Korabl-Spoetnik 4, met aan boord de hond Tsjernoesjka ("Zwartje"), een pop genaamd Ivan Ivanovitsj, enkele muizen en een cavia. De pop werd vlak voor de landing aan een parachute uitgeworpen, waarmee de procedure werd getest die de kosmonauten moesten gaan volgen.
      • 14 maart » Cor Lems, Nederlands voetballer
      • 21 april » De Nederlander Dirk Stikker wordt de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO.
      • 16 juni » De Russische balletdanser Rudolf Noerejev vraagt in Parijs politiek asiel aan.
      • 31 oktober » Orkaan Hattie landt nabij Belize City en vernietigt die stad daarbij, stichting vluchtelingenkamp Hattieville.
    • De temperatuur op 1 november 1961 lag tussen 7,8 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (38%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
      • 3 januari » De Verenigde Staten beëindigt alle diplomatieke relaties met Cuba.
      • 25 januari » President John F. Kennedy geeft een persconferentie. Dit is de eerste keer dat een presidentiële persconferentie live wordt uitgezonden op de televisie.
      • 27 april » Sierra Leone wordt onafhankelijk na meer dan 150 jaar Brits bestuur.
      • 13 augustus » Op gezag van Walter Ulbricht en de Sovjetleider Nikita Chroesjtsjov worden in Berlijn, 's nachts, straten afgezet met prikkeldraad en militaire voertuigen.
      • 31 oktober » Orkaan Hattie landt nabij Belize City en vernietigt die stad daarbij, stichting vluchtelingenkamp Hattieville.
      • 4 december » Anton Geesink wordt in Parijs als eerste niet-Japanner wereldkampioen judo.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Aalten

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Aalten.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Aalten.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Aalten (onder)zoekt.

    De publicatie Jan Borren is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Tijs van den Brink, "Jan Borren", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jan-borren/I9715.php : benaderd 19 oktober 2026), "Hijmen Aalten (1889-1961)".