De temperatuur op 18 april 1923 lag tussen 3,2 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
Trouwdag 22 april 1955
De temperatuur op 22 april 1955 lag tussen 0,9 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
3 april » In Sclessin bij Luik breekt brand uit in Cinema Rio. Hierbij vallen 39 doden waarvan 22 kinderen.
1 mei » Instelling van de feestdag van de 'heilige Jozef Arbeider' op 1 mei door paus Pius XII om een christelijk tegenwicht te bieden aan de socialistische 'Dag van de Arbeid'.
20 mei » De Benelux-landen presenteren het Benelux-Memorandum aan de andere lidstaten van de EGKS.
2 juli » Tierpark Berlin Friedrichsfelde wordt geopend.
31 oktober » Bernardus Alfrink wordt benoemd tot aartsbisschop van Utrecht.
15 november » Opening van de Kirovsko-Vyborgskaja-lijn, het eerste metrotracé van de metro van Sint-Petersburg.
Dag van overlijden 11 juni 2013
De temperatuur op 11 juni 2013 lag tussen 5,6 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (23%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
27 januari » Schaatsster Thijsje Oenema scherpt in Salt Lake City haar eigen en één dag oude Nederlands record op de 500 meter (37,38 seconden) aan tot 37,06.
5 februari » Zes weken na de dodelijke groepsverkrachting van een 23-jarige studente in de Indiase hoofdstad New Delhi start de rechtszaak tegen vijf van de vermoedelijke verkrachters. Het proces vindt plaats achter gesloten deuren.
4 juli » President Evo Morales van Bolivia dreigt de Amerikaanse ambassade in zijn land te sluiten, uit woede over de vermeende betrokkenheid van de Verenigde Staten bij het sluiten van luchtruim voor hem in Europa.
20 juli » Opening van het multifunctionele stadion Tele2 Arena in de Zweedse hoofdstad Stockholm.
11 oktober » Robin van Persie scoort drie keer in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Hongarije (8-1) en wordt met 41 treffers Nederlands topscorer aller tijden.
29 december » De autoriteiten in El Salvador beginnen met de evacuatie van het gebied rondom de gas en as spuwende vulkaan Chaparrastique.
Dag van begraven 17 juni 2013
De temperatuur op 17 juni 2013 lag tussen 7,7 °C en 24,0 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,9 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
24 januari » Het Amerikaanse leger heft de ban op die vrouwen uitsluit van deelname aan gevechten.
15 april » Bij twee explosies tijdens de Boston Marathon vallen drie doden en meer dan honderd gewonden.
27 mei » De Chileense autoriteiten waarschuwen dat de vulkaan Copahué aangrenzend met die van Argentinië, op uitbarsten staat.
1 september » Oud-president Nelson Mandela van Zuid-Afrika keert onaangekondigd terug naar zijn huis in Johannesburg na een lang verblijf in een ziekenhuis in Pretoria.
5 september » Bij een groot verkeersongeval in KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika komen 27 mensen om het leven. Een vrachtwagen botste met vijf andere voertuigen, waaronder vier minibusjes vol passagiers.
21 november » In de Letse hoofdstad Riga stort het dak van een supermarkt in. Hierbij komen vierenvijftig mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Jan Borren", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jan-borren/I50640.php : benaderd 31 december 2025), "Jan Koetsier (1923-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.