De temperatuur op 11 februari 1915 lag tussen -0,3 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 3,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
25 september » Begin van de Slag bij Loos.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
Trouwdag 7 oktober 1940
De temperatuur op 7 oktober 1940 lag tussen 6,3 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
26 maart » De vliegers Noomen en De Vries halen in hun Fokker G.I-jachtkruiser een Whitley-bommenwerper van de Britse RAF neer die het Nederlandse luchtruim schendt.
13 mei » Winston Churchill houdt zijn "Bloed, zwoegen, tranen en zweet" speech in het Engelse Lagerhuis.
15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
29 juni » WO II: Anjerdag, Nederlanders geven in groten getale uiting aan hun onvrede over de Duitse bezetting.
11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
28 oktober » Ohi Day: Griekenland zegt nee tegen Mussolini, de asmogendheden en alles waar zij voor staan.
Dag van overlijden 22 november 1993
De temperatuur op 22 november 1993 lag tussen -8,4 °C en -2,4 °C en was gemiddeld -5,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (29%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
28 mei » Dr. Edmund Stoiber wordt minister-president van Beieren.
16 juli » De Pakistaanse oppositieleider Benazir Bhutto schrapt een "lange mars" van haar aanhangers naar Islamabad om de regering van premier Nawaz Sharif ten val te brengen onder druk van het leger en "in het nationaal belang".
15 augustus » Juan Carlos Wasmosy, de eerste democratisch gekozen burgerpresident in de geschiedenis van Paraguay, wordt beëdigd.
21 oktober » Staatsgreep in Burundi, waarbij Hutu-president Melchior Ndadaye wordt vermoord.
29 november » Duitse boeren blokkeren een groot aantal grensovergangen tussen Nederland en Duitsland uit protest tegen het Europese landbouwbeleid en Duitse maatregelen om verspreiding van de varkenspest tegen te gaan.
30 december » Israël en het Vaticaan komen overeen elkaar te erkennen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dirk Ham, "Stamboom Ham en Dallinga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ham-stamboom/I8356.php : benaderd 15 oktober 2026), "Herman Zandt (1915-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.