De temperatuur op 11 februari 1915 lag tussen -0,3 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 3,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Trouwdag 7 oktober 1940
De temperatuur op 7 oktober 1940 lag tussen 6,3 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
11 mei » De Duitse invallers bereiken het Albertkanaal.
26 augustus » In Waalwijk wordt voetbalclub RKC (Rooms Katholieke Combinatie) opgericht.
6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
8 november » De Nederlandse onderzeeboot O 22 keert niet terug van een patrouille en wordt als vermist beschouwd.
29 december » Duitsland begint met bombardementen op doelen in het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 22 november 1993
De temperatuur op 22 november 1993 lag tussen -8,4 °C en -2,4 °C en was gemiddeld -5,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (29%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
24 mei » Moord op de Mexicaanse kardinaal Juan Jesús Posadas Ocampo in zijn auto op het vliegveld van Guadalajara
16 juli » De Pakistaanse oppositieleider Benazir Bhutto schrapt een "lange mars" van haar aanhangers naar Islamabad om de regering van premier Nawaz Sharif ten val te brengen onder druk van het leger en "in het nationaal belang".
17 juli » Wielrenner Graeme Obree verbetert in het Vikingskipet van Hamar het negen jaar oude werelduurrecord van Francesco Moser (51,151 kilometer) en brengt het op 51,596 km.
30 juli » In het Disneyland Park te Parijs wordt de attractie Indiana Jones™ et le Temple du Péril geopend.
1 september » Ex-keizer Jean-Bédel Bokassa van de Centraal-Afrikaanse Republiek wordt vrijgelaten uit de gevangenis, nadat president André Kolingba hem onverwachts gratie heeft verleend.
5 september » Het Argentijns voetbalelftal lijdt de zwaarste thuisnederlaag ooit. Colombia is in de WK-kwalificatiewedstrijd in Buenos Aires met 5-0 te sterk, door doelpunten van Freddy Rincón (2), Faustino Asprilla (2) en Adolfo Valencia.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dirk Ham, "Stamboom Ham en Dallinga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ham-stamboom/I8356.php : benaderd 9 oktober 2026), "Herman Zandt (1915-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.