De temperatuur op 19 augustus 1920 lag tussen 9,2 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 15,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
26 juli » Frankrijk trekt de hoofdstad van Syrië binnen om Feisal te verdrijven.
1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
31 augustus » De eerste steen wordt gelegd voor een nieuwe cacao- en chocoladefabriek van Ringers in Alkmaar.
Dag van overlijden 16 december 2015
De temperatuur op 16 december 2015 lag tussen 8,9 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 10,3 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » De Chipknip, een Nederlands elektronisch betalingssysteem, wordt afgeschaft.
21 februari » Femke Pluim verbetert in Apeldoorn het Nederlands indoorrecord polsstokhoogspringen met een hoogte van 4,47 meter.
9 maart » Ivo Opstelten en Fred Teeven treden af vanwege onjuiste informatieverstrekking over de financiële afspraken met crimineel Cees H.
6 juni » Gastland Canada wint in de openingswedstrijd van het zevende WK voetbal voor vrouwen met 1-0 van China.
19 september » President Vladimir Poetin van Rusland laat weten dat hij zijn diplomaten en defensiemedewerkers opdracht heeft gegeven te onderhandelen met Wit-Rusland over het vestigen van een luchtmachtbasis.
12 november » Twee neven van de vrouw van de Venezolaanse president Nicolás Maduro worden in New York aangeklaagd wegens drugssmokkel. Het tweetal is op Haïti gearresteerd tijdens een undercoveroperatie van de DEA.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dirk Ham, "Stamboom Ham en Dallinga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ham-stamboom/I4618.php : benaderd 11 februari 2026), "Dick Groeneveld (1920-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.