1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
2 april » Priesterwijding van Eugenio Pacelli in Rome door aartsbisschop Francesco di Paola Cassetta.
10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
Trouwdag 30 april 1921
De temperatuur op 30 april 1921 lag tussen 6,8 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
Dag van overlijden 2 september 1944
De temperatuur op 2 september 1944 lag tussen 9,7 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 7,2 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dirk Ham, "Stamboom Ham en Dallinga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ham-stamboom/I2614.php : benaderd 20 oktober 2026), "Cornelis Vaartjes (1899-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.