De temperatuur op 31 mei 1893 lag rond de 8,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
Trouwdag 30 april 1925
De temperatuur op 30 april 1925 lag tussen -0,5 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 2,2 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
3 maart » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch visitator in Bulgarije.
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
19 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Colo-Colo.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
Dag van overlijden 12 oktober 1979
De temperatuur op 12 oktober 1979 lag tussen 11,2 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 12,8 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (24%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
24 februari » Het Nederlands voetbalelftal gaat in Milaan met 3-0 onderuit in het vriendschappelijke duel in en tegen Italië. Adrie van Kraaij speelt zijn zeventiende en laatste interland voor Oranje, terwijl zijn PSV-clubgenoot Huub Stevens debuteert.
7 maart » Bokser Rudi Koopmans wint de Europese titel in het halfzwaargewicht door de Italiaan Aldo Travesaro te verslaan in Ahoy'.
14 april » Jan Raas wint voor de derde opeenvolgende keer Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
29 april » Kate Bush geeft haar eerste concert in Nederland in Koninklijk Theater Carré.
22 mei » In een herhaling van de WK-finale van 1978 blijven Nederland en Argentinië in Bern steken op een 0-0 gelijkspel. De Zuid-Amerikanen winnen het oefenduel na het nemen van strafschoppen (8-7). Jan Peters van AZ'67 en Jan Peters van Feyenoord missen allebei een penalty. Ajacied Simon Tahamata maakt zijn debuut voor Oranje.
5 september » Het Nederlands voetbalelftal maakt in Reykjavik geen fout en wint de EK-kwalificatiewedstrijd tegen IJsland met 4-0, onder meer door twee treffers van centrumspits Dick Nanninga.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I176995.php : benaderd 22 oktober 2026), "Aalt van de Mheen (1893-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.